28 BİNİ SURİYELİ 62 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

28 BİNİ SURİYELİ 62 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

Kilis’de 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla Afife Keçik İlkokulu’nda tören yapıldı. Törenlerde Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kilis’te de Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından Afife Keçik İlkokulunda tören düzenlendi.

Törende, Vali Mehmet Tekinarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, resmi kurum yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katıldığı törende protokol mensupları öğrencilere hediyeler verdi.

Tekinarslan, yaptığı konuşmada, kent genelinde 28 bini Suriyeli 62 bin öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti.

Suriyeli ve Türk öğrencilerle aynı okullarda ve müfredatta eğitim öğretime devam edeceğini aktaran Tekinarslan, şunları kaydetti:

“Geçen eğitim öğretim döneminde son derece başarılı bir yıl geçirdik. Bunda en büyük pay eğitim camiamızın ve yöneticilerimizindir. 20 kişilik bir sınıfta 10 Türk 10 Suriyelinin olduğu bir eğitim yönetiyoruz. Hiçbir sorun olmadan uyumlu ve başarılı bir şekilde eğitim dönemini geçirdik. Eğitim uzun ve güzel bir yolculuk. Öğrencilerimize bu yolculukta başarılar diliyorum. Kilis’in hedefi ilk 5’te yer almaktır. Bu konuda öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize büyük bir rol düşmektedir.”

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde de 85 bin Suriyelinin ilk ve orta öğretim kurumlarında okullaştırıldığını anlatan Tekinarslan, “Türkiye’de olduğu gibi Fırat Kalkanı bölgesinde de öğrencilerimiz aynı sevinci yaşayarak okullarına gittiler.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?