Erol Erkoç
Erol  Erkoç
erolerkoc@kilisinsesi.com.tr
HESAP GÜNÜ
  • 0
  • 1527
  • 25 Nisan 2018 Çarşamba
  • +
  • -

İşlerimin yoğunluğu, yazdığım yazıyla ilgili Belediye Başkanımız Hasan Kara Bey’in hakkımda bulunduğu suç duyurusuyla ilgili savcılık süreci ve buna binaen yaptığım araştırmalar, topladığım bilgiler, evraklar nedeniyle iki haftalık aradan sonra tekrar siz değerli okuyucularımızla bugünkü bugün kü yazımla beraber olmanın mutluluğu içerisindeyim.
Bugünkü yazımı biranda gündemin birinci sırasına oturan erken seçimi ve Belediye Başkanının yaptığı ihaleler ve imar değişikliği ile ilgili konuları ve gelişmeleri sayfama taşıma gereği hissettim.
Alınan erken seçim kararı ile yaklaşık 60 gün sonra bir Türk vatandaşı olarak sandık başına giderek genelde iktidarın ve muhalefetin yerelde de vekillerimizin bugüne kadar bize neler verip vermediğini, beklentilerimizin karşılanıp karşılanmadığını göz önünde bulundurarak oyumuzu kullanacağız. Yani kısaca etkiye karşı tepki vermemizin zamanı geldi çattı gün 24 haziran 2018 hesap görme günüdür.
Kilis’te yaşayan ve bir Kilisli olarak sizleri buradan aydınlatmak ve son yılarda yaşadıklarımızı göz önünde bulundurarak seslenmek istiyorum.
Artık sizce hesap sorma günü gelmedi mi, Suriye’de yaşanan iç savaştan beri çektiğimiz sıkıntıların, bu süreçte verdiğimiz şehitlerin şehit statüsüne bile alınmadığının, kepenk kapatan veya ekonomik sıkıntılar yaşayan esnafımızın, iflas eden müteahhitlerimizin, okullarımıza kadar Suriyeli yerleştirip çocuklarımızın eğitimine verdikleri zararın, Suriyelilere karşı ikinci sınıf bir vatandaş durumuna düşmemizin, İŞKUR kapılarında, parklarda, sokaklarda analarımızın bacılarımızın utana sıkıla çalışmak zorunda bırakılmasının, yaklaşık iki yıldan beri hastane sözü verilip yapılmamasının, gümrük kapısının işlevinin kaybetmesinin, üç kuruşluk ihaleler cüzi miktara memleketin en güzel yerlerinin birilerine verilmesinin en son bu kadar bedel ödeyen Kilis ve Kilis halkının Afrin yapılanmasında kale bile alınmayarak Gaziantep ve Hatay’a verilmesinin ve buna karşın hiçbir zaman Kilis ve Kilis halkının esnafının yanında olmayan iktidardan ve mevcut vekillerden Belediye başkanından hesap sorup sandıkta tepkimizi koyma zamanı gelmedi mi Kilis halkına küfür ettiği iddia edilen ve Valiliğin soruşturma başlattığı öne sürülen daire müdürü hakkında bile halka açıklama bile yapmayanlardan hesap sorma günü gelmedi mi eyyy Kilis halkı….????
Bunun artık bir siyasî mesele olmadığını kavrayıp memleket meselesi olduğunun farkına varma zamanıda gelmedi mi..??
Bu saydıklarım karşısında bizler halk olarak tepkimizi koyamazsak yarın kimseye bir şey deme hakkımız olmaz olamaz. Onun için iyice düşün ve 24 haziran 2018 hesap görme gününü ve gücün sende olduğunu unutma..
Yazımın sonunda da sizlere dediğim gibi Belediye Başkanı Hasan Kara Bey’in yazdığım yazıdan dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunması karşısında ifademizi verdik ve hakim bey yazıda kişiye hakaret olmadığını ve bütünüyle eleştirel bir yazı olduğuna kanaat getirerek tekzip yazısının reddine karar vermiştir. Bizim amacımız kesinlikle ve kesinlikle kişilere hakaret etmek değildir. Gördüklerimizi ve bize gelen şikayetleri göz önünde bulundurarak devletimiz ve milletimiz adına kamuoyunu bilgilendirip merak edilenleri sorup cevabını almaya çalışmak ve devlet malının yetim malı gibi gördüğümüzden yapılanları takip edip gerektiğinde de adli yollarla hesabını sormaktır. Siz değerli okuyucularımız bu konuda da en son gelinen nokta yapılan ihalelerle ilgili yapılan suç duyurusuna karşılık Vali Bey’in dosyayı Çevre ve Şehircilik müdürlüğüne göndererek suç duyurusunda bulunan şahsın ifadesine başvurarak inceletmeyi başlatmasıdır. Tabi buradan Belediye Başkanı Sayın Hasan Kara Bey’e kamuoyu adına sesleniyorum ihalesini yaptığınız Huzur Koopun yeri olarak bilinen taşınmazın yeni bir imar değişikliği ile 0.40 tan 60 çıkarılması kuzey cephesinin bahçe payının 0’a düşülmesi ne kadar etik ve hukukidir. Birde buradan kendisinin istediği yerde ister Cumhuriyet meydanında halkın önünde beraber soru cevap şeklinde kendisi gerçi her iki ayda bir Belediye hesap veriyor adı altında halkın karşısına çıkacağını söylemişti halkın karşısına çıkıp hesap vermeye veyahut Kilis TV 79’a beraber çıkmaya davet ediyor ve cevabını en kısa zamanda halkımız adına bekliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?