TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C

KİLİS İCRA DAİRESİ

2018/18 LTMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Kilis İl, Merkez İlçe, BÖLÜK Mahellesi, 455 Ada, 74 Parsel, Tapu kaydında Avlulu Kargir ev ve dükkan olarak gözükmektedir. Satışa konu taşınmaz tek katlı olup taşınmazın batı bölümünde 1. Kat duvarlarının bir bölümünün yapılmış olduğu zemin kattaki dükkan bölümlerini birket duvar ile kapatıldığı iç bölümde oda mutfak ve wc den oluştuğu bildirilmiştir. Boş ve kullanılmaz durumdadır. Yapı yaklaşık 50-60 yıllık eksiklik ve yıpranma payı %60 tır.Parsel, konum olarak Gaziler Caddesi üzerindedir. Taşınmazın yer aldığı bölgede genel olarak bitişik nizam 3 katlı yapılar bulunmaktadır. Okul ve sosyal tesis alanlarına yakın mesafededir. Taşınmazın yer aldığı bölge eski yerleşim bölgesindedir. Bölgeye ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Şehir merkezine 400m Kilis Anadolu İmam Hatip Lisesine 400 m. Mercidabık caddesine 100m mesafede bulunmakta olup belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Adresi: Bölük Mah. 455 Ada 74 Parsel Merkez /KİLİS

Yüzölçümü: 70,08 m2

Arsa Payı: Tam

İmar Durumu: Yapı nizamı bitişik nizam 3 kat olduğu bildirilmiştir.

Kıymeti: 41.184,00 TL KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: 2.Derece Askeri Yasak Bölge İçerisinde Kalmaktadır.

1. Satış Günü: 17/04/2019 günü 11:20-11:30 arası

2.Satış Günü: 14/05/2019 günü 11:20-11:30 arası

Satış Yeri: Kilis Adliyesi Müzayede salonu Merkez/ Kilis

Satış şartları:

1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın 20 gün öncesinden, arttırma tarihinde önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin(*) bu gayri menkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca teminat faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6-Satışa iştirak edenlerin Şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 TLMT sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2019

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?