kilisinsesi.com.tr
BAŞKAN BULUT`UN KOLTUĞUNA KİM OTURACAK
22 Ekim 2020
admin

BAŞKAN BULUT`UN KOLTUĞUNA KİM OTURACAK

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut`un hayatını kaybetmesi sonrası Kilis Belediye Başkanı kim olacak sorusu bugün cevabını bulacak. Kilis’in yeni...

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut`un hayatını kaybetmesi sonrası Kilis Belediye Başkanı kim olacak sorusu bugün cevabını bulacak.

Kilis’in yeni belediye başkanını belirlemek üzere AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki bugün ilimize geliyor.

Bugün İlimize gelecek olan Özhaseki AK Parti ve MHP Belediye Meclis üyeleri ile sabah kahvaltısında bir araya gelecek. Toplantı sonrası Kilis Belediye Başkanının açıklanması bekleniyor. Daha sonra Yapılacak Kapalı seçimle Kilis Belediye Başkanı seçimi yapılacak ve İlimizi 2023 seçimlerine kadar yönetecek başkan seçilmiş olacak.

Kilis Komuoyunda bazı isimler ön plana çıksa da hala bir isim belirlenmiş değil.

Mecliste 18 AK Parti Meclis Üyesi bulunurken 10 MHP Meclis üyesi, 2 CHP Meclis Üyesi ve 1 tanede İYİ Partinin meclis üyesi bulunuyor.

Başkan seçilecek kişinin ilk oylamada meclisin üçte 2 çoğunluğunun oyunu alması gerekiyor buda 21 oy yapıyor. Yani seçilecek başkanın ilk oylamada kazanabilmesi için MHP meclis üyesinin oylarına ihtiyacı var. Kulislerde ilk oylamada Başkanın seçileceği ama karşılığında Başkan Yardımcılığının bir tanesinin MHP meclis üyelerinden olacağıda konuşuluyor.

Memleketimiz için kim hayırlı ise o olsun İnşallah… 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN