BURASI KİLİS OLUR MU OLUR

BURASI KİLİS OLUR MU OLUR

Yeni devlet hastanesi kaçak mı yapılıyor ?
İlimize Akpınar mevkiine yapımına başlanan 300 yataklı Yeni hastanenin (ÇED) Çevresel Etki Düzenleme raporu var mı yok mu. Buradan yetkililere soruyoruz. Birde; Kilis Tarım ve Orman Müdüründen Sulu tarım arazisine yapılan bu inşaata nasıl izin verdiğini de soruyoruz… “5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu” Bu Kanun niye var…
Uzun yıllardan beridir ilimize yapılmak istenen yeni Hastane sonunda yapılmaya başlandı. Eski Hastane yanlış yere yapıldı diye çok vatandaşımız mağdur oldu. Hala sorunları bitmiş değil. Atık su sorunu devam ediyor.
YANLIŞ ÜZERİNE YANLIŞ YAPILIYOR
300 Yataklı Yeni Hastane de aynı yanlışlarla yapılmaya başlandı. Atık su ne olacak ? Çevresi tamamen sulu tarım yapılan bahçelerden oluşuyor. Mecburen yeni hastanenin çevresi yapılaşmaya gidecek. ayrıca; Yetkililere soruyoruz.
Kilis Tarihi ve geçmişi açısından çok eskilere dayanmaktadır. Tarihi eserlerimiz hala gün yüzüne çıkarılmadı. Yeni Hastane Tarihi eserlerin bulunduğu Ören Yeri üzerine yapılıyor. Geçtiğimiz Hafta “Hastane İnşaatından Tarihi eserler çıkıyor” haberimizle bunu ıspatladık. Yetkililerden yalanlama gelmedi.
SEBZE MEYVE ÜRETİM MERKEZİNE YAPILIYOR
300 Yataklı Yeni Hastane ne hikmetse ilimizin sebze-meyve üretim merkezi olan Akpınar (İçeri Bahçe) mevkiine yapılıyor. Allah Akıl fikir versin. Söz söylemeye geldi mi mangalda kül bırakmayan; Sözde İl Tarım Müdiresi, Sözde Orman Müdürü, Sözde Ziraat Odası, Sözde Bahçeciler Derneği ne iş yapıyor. Sebze meyve Üretim merkezimiz yok edilmek istenirken neden haklarımızı aramıyorlar. Buradan sözde haklarımızın araması gerekenlere duyuruyoruz… Hastanenin yapılacağı yere ÇED Raporu alamayanlar kitabına uydurup uygunluk raporunu kimlerden aldılar. Hatta ve Hatta Zemin etüt raporunun bile olmadığı yani alınamadığı iddia ediliyor. Hatta çok vahim bir iddia daha var, Bu raporlar Sahte düzenlenmiş.
KİLİS TOPRAK KORUMA KURULU NE İŞ!
İlimizin en güzel ve verimli toprakları hatta sulu tarım yapılarak sebze meyve yetiştirilen toprakları yok edilmeye çalışılırken ne yapıyor. Buradan Kilis Torak Koruma Kuruluna duyuruyoruz. İnşaatın temeli kazılırken Hem tarih hemde su çıkıyor. Sert zemin bulmak nerdeyse imkansız deniyor. Yazıktır günahtır lütfen görevinizi yapın ve bu topraklarımızı yok olmaktan kurtarın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?