kilisinsesi.com.tr
BÜYÜTÜR GİBİ YAPARAK KÜÇÜLTECEKLER
Genel
21 Kasım 2019
Mustafa Korkmaz

BÜYÜTÜR GİBİ YAPARAK KÜÇÜLTECEKLER

 SEVGİLİ OKUYUCULARIM;  Bu günlerde nedense ülkemizin ünü ter yapısı ile ilgili zamanlı zamansın konuşmalar yapılmaktadır. Sayın İzmir belediye başkanının, İzmirde...

 SEVGİLİ OKUYUCULARIM;

 Bu günlerde nedense ülkemizin ünü ter yapısı ile ilgili zamanlı zamansın konuşmalar yapılmaktadır. Sayın İzmir belediye başkanının, İzmirde yapılan belediyebaşkanları toplantısında yaptığı konuşmada milletin büyük kesimini rahatsız etti. Üstü kapalı olarak özerklik konusuna vurgu yaptı.

            Bazı ön bilgileri verdikten sonra Sayınİzmir belediye başkanına mesajımı vereceğim.

            AMERİKA dünyanın en büyük emperyalist devletlerinden biridir.

Lozan Antlaşması, 24 Temmuz 1923 tarihinde İsviçre’nin Lozan şehrinde, İtilaf devletleri ile yaptığımız ve egemenliğimizi kazandığımız, en önemlisi de Osmanlıyı kene gibi somuran kapitülasyonların kaldırılmasıdır.

            Amerika bu anlaşmayı asla kabul etmemiştir. Amerika Anadolu coğrafyasında TÜRKİYE gibi güçlü bir devlet hiçbir zaman istememiştir. Ülkemizin üzerindeki sinsi planlarının en önemlisi; demokrasinin gelişmesi adı altında bizi federasyon veya konfederasyon şekline getirerek , ‘’ ÖNCE BÜYÜTMÜŞ GİBİ GÖSTERİP, BİR UFAK DOKUNMA İLE KÜÇÜLTMEKTİR’’

            ÜLKEMİZİN ünü ter yapısı ile demografik yapısını kökten olumsuz yönde etkileyecek konularda her belediye başkanı konuşursa halimiz nereye varır. Bu ülkede bunları ciddi şekilde konuşacak organlarımız vardır. Bu gibi hayati konular rastgele konuşulacak konular değildir.

            Diğer yandan bursa belediye başkanıda 30 ağustos zafer bayramı, halkın tamamını ilgilendiren bir olay değildir diyebilmektedir. Hâlbuki belediye başkanlığı yaptığı BURSA 11Eylül1922, İZMİRİSE 9 EYLÜL 1922 De işgalden kurtarılmış tır, Yani 30 AĞUSTOS Olmasaydı 9 Eylül ve 11 Eylülde olmazdı.

            Gelelim Amerika’nın ülkemiz üzerindeki sinsi planlarına, ülkemizi önce federasyonlara ayırmak daha sonrada          Türk halkı ile Kürt halkını iç savaşa soktuktan sonra ülkemizi parçalamak, sebebi ise AMERİKA için İSRAİLİN güvenliği petrolden önce gelir. İsraillingüvenliğine tehdit olarak gördüğü güçlü bir KEMALİST Türkiye istemektedir.

            Ama yanılıyorlar, BizTürkler ve Kürtler olarak 1000 yıldan beri beraber kardeşçe yaşamışız ve yaşayacağız da. Birbirimizden kız alıp kız vermişiz, milyonlarca ortak torunumuz olmuş ve Camilerde aynı yöne secde etmekteyiz. Fakat ayık olmak gerekir, Amerika’nın bize getireceği ve ya Empoze edeceği her planın bir sinsi arka yüzü vardır.   

Bu millet, bağımsızTürkiye cumhuriyetini kurar iken neler çekmiştir. SadeceÇanakkale’de 250 000 Türk’ü, Kürdü, Alevi’si, Sün nisü şehidimiz yatmaktadır. Bir devleti yıkması belki kolay olabilir ama kurması kan ister. Can ister.

            Sayın İzmir belediye başkanı Tunç SOYER Bir hukukçu olduğunuzu biliyorum. Âmâ bir hukukçun ‘unda konuştuğu cümlenin halkın içerisinde nasıl bir sosyal çalkantı yaratabileceğini de bilmesi gerekir.

            Bizim ülkemiz bene lüks( Belçika, Hollanda, Lüksemburg) ülkelerinin coğrafi konumuna benzemez. Bizim coğrafyamız emperyalist devletlerin çıkarlarının ölümüne çakıştığı bir yerdedir.

            Ülkemizin güvenliğini sağlayacak ve gerektiğinde siyasal ve sosyal yapımızla ilgili konuşacak devlet organlarımız vardır. Sizin işiniz sizi seçen İzmir halkına en iyi şekilde belediyecilik hizmeti vermeniz olmalıdır.

 

            Ülkenin Ünü ter yapısını sarsacak, sosyal vesiyasi konularda konuşmak sizin işiniz değildir. Bu konularda, eğer söyleyecek bir şeyi varsa sayın genel başkanınız KILIÇDAROĞLU söylesin.

            Hiç düşündünüz mü? Acaba: kahraman ordumuz ülke sınırları dışında ne için Savaşıyor?

‘’ŞUNU UNUTMAYINIZ; FEDERESYON BİR ÜLKENİN BÖLÜNMEZDEN ÖNCEKİ SON AŞAMASIDIR.’’

 

 

                                                                                                          Mustafa KORKMAZ

                                                                                                          Kadastro müdürü

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN