kilisinsesi.com.tr
CUMHURBAŞKANI’NIN SEFERBERLİK ÇAĞRISI ÜZERİNE,
3 Ekim 2020
admin

CUMHURBAŞKANI’NIN SEFERBERLİK ÇAĞRISI ÜZERİNE,

FETÖCÜLERİ ŞİKAYET ETTİM AMA BEN YARGILANIYORUM CHP Kilis eski il Başkanı Hurşit Çetin,  Cuma günü Kilis Adliyesi 1. ağır ceza...

FETÖCÜLERİ ŞİKAYET ETTİM AMA BEN YARGILANIYORUM

CHP Kilis eski il Başkanı Hurşit Çetin,  Cuma günü Kilis Adliyesi 1. ağır ceza mahkemesinde “FETÖ propagandası yapmak” iddiasıyla yargılandığı davada mahkeme heyeti karşına çıktı.

Hurşit Çetin’in sosyal medyada yapmış olduğu paylaşım sonrasında Kilis Cumhuriyet başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış pandemi döneminde gece saat 2’de hazırlanan iddianame ile UYAP sistemine giriş yapılmış ve hakkında “terör örgütünün propagandasını yapmak” suçundan dava açılmıştı.

Cuma günü başlayan davada Çetin, hakkındaki suçlama sorularak savunma yapması istendi.

 Çetin yaptığı savunmasında “Ben ve ailem, bazıları tarafından bu terör örgütüne “dini bütün insanlar” “hayırseverler” “cemaat” derken biz “hainler, cumhuriyet düşmanları, örgüt…” diyorduk.

2005 yılında babam ve kardeşim bu örgütün koruduğu katiller tarafından katledildi. Katillerin bu örgüt tarafından korunup kollandığını biliyorduk. Ben bunların hakkında çeşitli tarihlerde suç duyurusunda bulundum. O tarihte biz bunlara suç örgütü diyorduk gerçek isimlerini 15 Temmuz FETÖCÜ hain darbesi sonrasında öğrendik. Dönemin başsavcısı Bülent Bingöl, istihbarat şube müdürü Gürsel Aktepe, mülkiye müfettişleri ve olaya dahli olan pek çok kamu görevlisi FETÖ üyeliğinden tutuklandı.

2005’te Kilis İl Jandarma İstihbarat Şubesi’nde görevli olan uzman jandarma Vakıf Ertürk, eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe ve 15 Temmuz sonrası tutuklanan dönemin Cumhuriyet başsavcısı Bülent Bingöl’ü cinayetleri karartmak ve şüpheli Orhan Aslan’ın kaçmasına izin vermekle suçladı. Ertürk’ün 22 Aralık 2016’da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği ifade de Kilis İl Emniyeti İstihbarat Şube Müdürü Gürsel Aktepe ve  Kilis Cumhuriyet Başsavcısı  Bülent Bingöl’ün olayı nasıl kararttıklarını anlatıyor. Olayın faili olarak Orhan Aslan’ı tespit ediliyor.

Aslan’ı yakalamak için giden emniyete ait aracın farları ile aydınlatılarak bulunduğumuz yer deşifre ediliyor. Böylece Aslan’ın olay yerine gelmeyerek kaçması sağlanıyor.

Ben babamın ve kardeşimin katillerinin FETÖCÜ’ler ve işbirlikçileri olduğunu biliyorum.

Yine 2014 yılından hain ve darbeci örgütün lideri ve örgüt ile işbirliği içinde olan siyasiler hakkında 81 ilin Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulundum.

2019 yılında Kilis Valisi Recep Soytürk ile görüşerek kendisine Kilis’teki FETÖ yapılanması ve bunların Kilis devlet Hastanesi’nde yapmış oldukları yolsuzluklar ile terör örgütüne nasıl maddi kaynak aktarıldığı ve önceki suç duyurularım hakkında da bilgi ve belge verdim.

Kilis Cumhuriyet başsavcısından FETÖ terör örgütün Kilis yapılanması hakkında bilgi belge vermek üzere 3 kez randevu istedim. Israrla benimle görüşmedi. Elimdeki bilgi belgeleri kargo ile kendisine gönderdim. FETÖ terör örgütüne Devletin kurumlarından nasıl para aktarıldığı,  FETÖ ye ait kişi ve kurumların nasıl korunup kollandığını anlatır bilgi ve belgeler sundum. 1 yıldan bu yana savcı beni çağırmadı. Ben kendim giderek şikâyetimin akıbetini sordum. Konu hakkında tanıkların olduğunu isterseniz ifade vereceklerini söyledim. Hala bekliyorum.

Birçok insan bunlara “benim eşim dostum, arkadaşım” diye sahip çıkarken, Kilis’te FETÖ terör örgütünün işadamları yapılanması hakkında emniyette ifade verdim. Bilgi belge sundum.

Şikayet dilekçelerime işlem yapmayan Savcılık, ne gariptir ki FETÖCÜ’lerin  benim hakkımdaki  şikayetlerini kabul ediyor. Bugün, FETÖCÜ’ye FETÖCÜ demek suçundan da ayrıca yargılanıyorum.

Cumhurbaşkanının “FETÖ ve tüm terör örgütleri ile mücadelede seferberlik ilan ediyorum” diyerek halkımıza seslendikten sonra FETÖ cüler hakkında  (bilgi ve belgeye dayalı ) yaptığım bütün suç duyuruların hiç bir işlem yapılmadığı gibi süreç içerisinde çeşitli paylaşımlar bahane edilerek ben yargılanıyorum.

Çetin mahkemede, Şu anda karşınızda Yıllarca açık adım ve adresim ile mücadele ettiğim ve Babamı, kardeşimi hunharca katleden, maddi manevi bana zarar veren FETÖ terör örgütünün propagandasını yapmak iddiası ile yargılanıyorum.

Kilis’te bilinen bir aileyiz. Biz hiç bir zaman bu örgüt ile yan yana dahi olmadık. En güçlü oldukları zamanda dahi hep karşılarında olduk.

Üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti savunmaların alınmasından sonra duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN