Dolu`dan Zarar Gören Çiftçilerimiz Zor Durumda

Dolu`dan Zarar Gören Çiftçilerimiz Zor Durumda

Polateli İlçesi Ziraat Odası Başkanı Metin Polat; İlçemizde yağan doludan dolayı 500 civarında çiftçimiz büyük zarar gördü.
Başkan Polat; “Çiftçilerimiz yaşanan afet sonrası gerçekten zor duruma düşmüş ve tüm emekleri kaybolmuştur. Acilen Polateli İlçemizde Afet tan Zarar Gören Tüm Çiftçilerimizim ÇKS kaydına bakılmadan doğal afetlerden zarar görenlerin kamu bankalarına ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan tarımsal kredi borçları faizsiz olarak ertelenmeli ve uzun vadeye yayılmalıdır. Mümkünse Özel bankaların da bu kapsama alınmalıdır”
-“Üreticilerimize faizsiz yeni uzun vadeli kredi imkanları sunulmalıdır”
-“Ayrıca acilen, üretimde kullanılan araç, gereç, tohum, fide gibi girdilerin temini için gerekli nakdi destek sağlanmalıdır”
Polat; “Çiftçilerimiz bir yıllık emeklerinin karşılığını beklerken Afat yaşanmış ve bir yıllık emekleri toprağa gömülmüştür. Biran önce çiftçilerimize zararlarının karşılanması için destek olunmalı ve gelecek yıla tekrardan tarlalarını ekebilmeleri için imkan verilmelidir. Yoksa çiftçilerimiz varını yoğunu kaybetmiştir. Yetkililerin biran önce harekete geçerek bizlere destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?