kilisinsesi.com.tr
FİNAL EĞİTİM KURUMLARI GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR
Genel
11 Eylül 2019
Mustafa Korkmaz

FİNAL EĞİTİM KURUMLARI GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

       SEVGİLİ OKUYUCULARIM: Bu gün sizlere güzel Kilis ‘imiz de övünülecek eğitim ve öğretim hizmetleri veren FİNAL eğitim...

       SEVGİLİ OKUYUCULARIM:

Bu gün sizlere güzel Kilis ‘imiz de övünülecek eğitim ve öğretim hizmetleri veren FİNAL eğitim kurumlarından bahsetmek istedim.

            İlimizde bir ortaokul(kolej) ve biri TOKİ, diğeri de yeni beş evler semtinde olmak üzere iki dershanesi ile eğitim hizmeti veren FİNAL eğitim kurumları; ilimizin eğitim ve öğretim seviyesini yükseltmekte büyük rol oynamaktadır. .

            Öncelikle Final eğitim kurumları Kurucu yöneticisi Sayın Abdülkerim Karakuş’u; ilimize böyle bir eğitim kurumunu kazandırdığı için kutluyorum.

 Kilis’imizin saygıdeğer rektörü Mustafa DOĞAN KARACOŞKUN beyefendinin eşleri Şehri KARACOŞKUN hocamızın da final eğitim kurumuna katılımı ile final yönetim kadrosu daha da güçlenmiştir.

            FİNAL eğitim kurumlarında yönetici olarak göreve Başlayan Şehri KARACOŞKUN hanımefendinin FİNALDEKİ eğitim ve öğretim çalışmalarına çok büyük katkıda bulanacağına inancım tamdır, Zaten saygıdeğer eşleri 7 ARALIK üniversitemizin BAŞARILI rektörü Sayın Mustafa DOĞAN KARACOŞKUN ‘unda,  Kilis’ imi ze verdiği hizmetler takdire Şayandır.

            Saygıdeğer rektörümüz Mustafa DOĞAN KARACOŞKUN hocamıza, üniversitedeki çalışmalarında; Değerli eşleri Şehri KARACOŞKUN Hocamıza da FİNAL EĞİTİM Kurumundaki yöneticilik görevinde başarılar diliyoruz.

            Ayrıca KİLİSİN SESİ gazetesinin köşe yazarı EĞİTİMCİ_ YAZAR Tuba KAYA hocamızda; FİNAL eğitim kurumlarındaki rehber Öğretmenlik görevine başlamıştır

            Sayın Tuba KAYA hocamıza da yeni görevinde başarılar diliyoruz.

            Sevgili okuyucularım, kendi toplumuna yeterli Çağdaş eğitimi veremeyen ülkeler, çağdaş eğitim alan ülkelerin hizmetkârı olmaktan kurtulamazlar.

 Bu gün eğitime önem vermeyen geri kalmış ülkelerin acınacak hallerini hep birlikte görmekteyiz.

            Halkı çağdaş eğitim almış ve hukukun üstünlüğü prensibini oturtmuş ülkelerin nasıl huzur içerisinde, müreffeh bir yaşam sürdüklerini görüyoruz.

            Günümüzde eğitim, insan olmanın bir gereği olarak algılanmaktadır.

Kendi halklarına çağdaş eğitim veremeyen ülkeler; halklarına yeterli eğitimi veren uygar ülkelerin hizmetkârı olmaktan kurtulamazlar.

Eğitim bireylere gerçekleri öğretmek demek değildir. Eğitim insanlara düşünmeyi öğretmelidir. Sorgulamayı öğretmelidir. Yaratıcının insana vermiş olduğu aklı kullanmayı öğretmelidir.  Eğitim insana haklının yanında olmayı öğretmelidir.

Nihayet Eğitim insana adaleti, dürüstlüğü ve hukukun üstünlüğü prensiplerini öğretmelidir.

 

EĞİTİM BİREYLERE KAL EHLİ DEĞİL, HAL EHLİ OLMAYI ÖĞRETMELİDİR.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısı ile tüm öğretmen ve öğrencilerimizin eğitim yılını kutlar başarılar dilerim.

‘’Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder’’. (Atatürk)  .

 

                                                                                                          Mustafa korkmaz

                                                                                                          Kadastro müdürü

 

 

 

           

           

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN