Erol Erkoç
Erol  Erkoç
erolerkoc@kilisinsesi.com.tr
GARİP KİLİS
  • 0
  • 312
  • 27 Mart 2018 Salı
  • +
  • -

GARİP KİLİS

Yiğit Kilis, Mert Kilis, Aslan Kilis, Kaplan Kilis….. Evet, son zamanlarda şehrimizi ünvan furyası aldı başını gidiyor hal böyleyken 42 yaşında doğma büyüme babadan anadan Kilisli bir kardeşiniz olarak çorbada benimde bir tuzum olsun dedim bir öneride naçizane ben getirdim “Garip Kilis”.

İyide Erol kardeşim gayri safi milli hasıla zirve yapmış, hızlı trenler, metrolar, marmaraylar, ulaşımda çığır açmış, bölünmüş yollar neredeyse kapımızın önüne gelmiş, yahu milletin uzayda kahvaltı sırasına girmediği kalmış sen çıkmışsın Garip Kilis diyorsun; bune perhiz bu ne lahana……?

Gel beraber hasbi hal edelim hemşerim….

Yıl 2012 üniversiteye giriş sınavında Türkiye 3. sü iken yıl 2017 sonuçlarında % 70 gerileyerek en son sıralarda…

Nüfusu 80 bin iken var olan okul sayısı ile şuan 200 bini bulmasına karşın neredeyse yine aynı durumda, aynı durum hastane içinde geçerli 80 bine bir hastane, 200 bine yine bir hastane… Sahi kaç yıldır hastane yapılıyordu rantta mı kurban götürüldü yoksa.?

Tarihimiz boyunca üzüm şehriydik acaba şimdi üzümden gelen parayla oğlan everip kız gelin eden kaç kişiyiz.?Kuru üzümün kilosu ne kadar takviye yaparsak bir paket küp şeker alabilirmiyiz..???

Suriyeli misafirlerin eke geçirdiği ticari hayatta ve her üç tabeladan ikisinin Arapça olduğu bir ortamda ne derece yerli ve milliyiz.

Hal esnafımız ve tarım üreticilerimiz girdisiz ve vergisiz iş yapan bu misafirlerimizin karşısında daha ne kadar direnebilecek ayakta..??

Neyin arttı Kilis huzurun mu, mutluluğun mu, ekonomin mi, eğitimin mi, işin mi, sağlığın mı, varlığın mı..??

Hepsinin cevabı koskoca bir hiçbiri. Şimdi sen karar ver çağmı atladın garipliğine gariplik mi kattın.

Bu ilkyazımda genel bir bakış açısı yaparak haftaya daha sert ifade ve yorumlamayla görüşmek üzere kalın sağlıcakla…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?