HABERİMİZ GERÇEK OLDU

HABERİMİZ GERÇEK OLDU

Geçtiğimiz hafta gazetemizde “OKULUN BAHÇESİNİ BÖLÜP TAZİYE EVİ YAPACAKLAR” başlıklı bir haber yayınlamıştık. Haberimiz gerçek oldu.

Kilis Belediyesi Hacı Mehmet Koçarslan Anadolu Lisesinin kendisine ait arsasını bölerek Taziye evi yapmak için Ağaçları sökmeye başladı.

Kilis Belediyesi sözde İlimizde eğitim-Öğretim seferberliği başlatarak boş bulunan arsalara okul yapmak isteyenlere her türlü yardımı yapacaktı. Biz inanmamıştık Kilis Belediyesinin Eğitim Seferberliği başlattığına inananlarda görsün nasıl seferberlik yapıldığını. Koskoca Beşevler semtinde Taziye evi yapacak yer yokmuş gibi getirip okulun bahçesine yapmak hangi aklın ürünü acaba…

Kilis Belediyesi tarafından Hacı Mehmet Koçarslan Anadolu Lisesinin açıldığı günden beri okul bahçesi olan alan bölünerek okuldan alındı ve Taziye Evi yapılmak için tahsis edildi. 

ÇOCUKLAR NEREDE OYNAYACAK

Kilis Belediyesi ve Sözde eğitim sevdalısı Mehmet Döğme tarafından burası bizim tapulu malımız diyerek okulun bahçesi paylaşıldı.  Daha sonra Mehmet Döğme`ye başka bir yerle takas ettirilerek okulun bahçesi taziye evi yapılmak için ihaleye çıkarıldı. 750 Kişilik okul neredeyse bahçesiz kaldı. Bu çocuklar nerede oynayacak. Önemli olan Okul Yapmak mı yoksa güzel bir eğitim vermek mi…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.