kilisinsesi.com.tr
Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut hayatını kaybetti! Bulut’un hastalığı ne?
12 Ekim 2020
admin

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut hayatını kaybetti! Bulut’un hastalığı ne?

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut hayatını kaybetti! Bulut’un hastalığı ne? Geçirdiği beyin kanaması rahatsızlığı nedeniyle Gaziantep Üniversite Hastanesi’nde tedavi...

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut hayatını kaybetti! Bulut’un hastalığı ne?
Geçirdiği beyin kanaması rahatsızlığı nedeniyle Gaziantep Üniversite Hastanesi’nde tedavi gören Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut hayatını kaybetti.
Yüksek tansiyon nedeniyle geçen hafta Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, tedavi altındayken beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakıma alınan Bulut, bu sabah hayatını kaybetti.
Cenaze namazı bugün ikindi vakti Kayabaş Camiisinde kılınacaktır.
Mehmet Abdi Bulut’un ölüm haberi, kentte üzüntüye yol açtı. Üçüncü dönem Kilis Belediye Başkanlığı görevini yürüten Bulut, evli ve 3 çocuk babasıydı.
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın da, Bulut’un tüm çabalara rağmen kurtarılamadığını belirtti. Prof. Özaydın, “Geçirdiği rahatsızlık sonucu kaldırıldığı üniversitemizin yoğun bakım servisinde gösterilen tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Allah’tan rahmet, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” mesajını paylaştı.
Mehmet Abdi Bulut kimdir?
20 Ekim 1967 tarihinde Kilis‘te doğan Mehmet Abdi Bulut, İlk ve orta öğrenimini Kilis’te tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.
Daha sonra avukatlık stajının ardından askerlik hizmetini 1991 yılında 223. dönem asteğmen olarak Konya Personel Okulu ve Milli Savunma Bakanlığı İnş. Eml. Daire Başkanlığında tamamladı.
1993 yılından itibaren Kilis’te serbest Avukatlık yaparken, 28 Mart 2009 yerel seçimlerinde Kilis Belediye Başkanlığını kazandı.
Evli ve üç çocuk babası olan Mehmet Abdi Bulut, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den aday olmuş ve Kilis Belediye Başkanlığını kazanmıştı

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN