KONAK ÇALIŞANLARINDAN DOLAR`A TEPKİ

KONAK ÇALIŞANLARINDAN DOLAR`A TEPKİ

Kilis’te bir grup kadın, spekülatif ataklara karşı dolar bozdurdu. ( Abdulkadir Hüseyin Yıldırım – Anadolu Ajansı )
Kilis’te bir grup kadın, spekülatif ataklara karşı dolar bozdurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Kilisli bir grup kadın, yakınlarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak “Bize dolar değil, vatan lazım” yazılı pankart açtı.
( Ahmet Ekinci – Anadolu Ajansı )

Kilis Belediyesi Konaklarında çalışan bir grup kadın Doları protesto ederek pankart açtılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Kilisli bir grup kadın, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak “Bize dolar değil, vatan lazım” yazılı pankart açtı.

Burada grup adına konuşan Kilis Belediyesi Ruhizade Konağı müdürü Özlem Arslan, Kilisli kadınlar olarak Türkiye üzerinde oyun oynanmasına kayıtsız kalamadıklarını belirtti.

Türkiye için sadece mallarını değil canlarını da feda etmeye hazır olduklarını ifade eden Arslan, şöyle konuştu:

“Bize dolar değil vatan lazım sloganıyla çıktığımız bu yolda kanımızın son damlasına kadar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasındayız. Bu ülkeyle oynamak isteyenler şunu bilsinler ki bu insanlar bir papaz tehdidine boyun eğecek insanlar değiller. Ülkemizle oynamak isteyenler bir tarih sayfalarını karıştırsınlar ve bu insanların hiç düşünmeden canını feda edebileceğini bilsinler. Hatta çok eskiye gitmelerine gerek yok, 15 Temmuz gecesine bakmaları yeterlidir. Bu ülke insanları hiç düşünmeden tankın önüne yatan insanlar.”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kadınlar, “Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganı atarak bir döviz bürosuna kadar yürüdü.

Ellerindeki dolarları burada Türk lirasına çeviren kadınlar, daha sonra sessizce dağıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.