Öğrenciler Bizim Geleceğimiz

Öğrenciler Bizim Geleceğimiz

Kilis Yavuzlu Köyü Yavuz Sultan Selim ilkokulu 2/A sınıfı Öğretmeninden takdir edilecek eğitim sistemi.

Kilis Merkez Kilis Yavuz Sultan Selim ilkokulu`nda sınıf başkanı olmak istiyorsan en başarılı öğrenci olmak zorundasın. Neden mi, çünkü bu sınıfta en başarılı öğrenci sınıf başkanı olarak seçiliyor.

Kilis Yavuz Sultan Selim ilkokulu 2/A sınıfı öğretmeni Şahinaz Kayar “öğrencilerimizin başarıyı yakalayabilmeleri ve merkezde okuyan öğrencilerle yarışabilmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Öğrenciler bizim geleceğimiz, onlar bizlerin gelecekteki en güzel eserlerimiz olacaklar. Bizleri öğretmenlerimiz nasıl çaba göstererek bu seviyeye getirdilerse bizlerde öğrencilerimiz için elimizden gelenin en iyisini yaparak öğrencilerimizin eğitimde başarılı olmalarını istiyoruz. Tabi öğrenciler arasında zayıf olanlarda var. Bu öğrencilerimizi teşvik etmek amacıyla her hafta yarışmalar düzenliyoruz. Yaptığımız yarışmalar sonucunda en iyi olan öğrencimizi sınıf başkanı seçiyoruz. Ayrıca, her hafta başarılı olan öğrencimizin resmini panoya asıyoruz buda öğrencilerimizi mutlu ediyor” dedi.

Okul Müdürü Tahir Kırdar, “Yavuzlu Köyü`de küçük bir okuluz eksiğimiz olabilir ama eğitimimizi yüksek tutmak zorundayız. Öğrenciler bizim her şeyimiz. Bizler Köy ve şehir yaşamının farklı olduğunun bilincindeyiz. Öğrencilerimizi geleceğe iyi bir şekilde hazırlamak için öğretmenlerimizle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?