Erol Erkoç
Erol  Erkoç
erolerkoc@kilisinsesi.com.tr
Satıyorum Satıyorum Sattım
  • 0
  • 297
  • 27 Mart 2018 Salı
  • +
  • -

Usta oyuncu Kemal Sunal’ın “Kibar Feyzo” filmini iyi bilirsiniz feleğin sillesini yemiş bir Haraplar köyü,feleğin sillesi bir maho ağa ve bu ikisi arasında sıkışıp kalan “garip “marabalar….

İşte Kilis için “Biz bu daha önce görmüştük ” sözünün tamda özeti budur.

Gün geçmiyor ki şehirde bir katakulli olmasın, formaliteden ihaleler oluşturulmasının ve Kilis’in tarihi ve kültürel alanları yabancılara altın tepside sunulmasın…

Bunun son örneği kendi küçük namı büyük Sabah pazarı, üçgen olarak bilinen orta blok milletin gözü kulağı Afrin hareketindeyken, bir şehir ülkesiyle birlikte bekasının derdine odaklanmış durumdayken kendi değerlerini hiç etme konusunda Nobel’in bir numaralı adayı Kilis belediyesi o tarihi anıları olan dokuyu kendi çevresine yangından mal kaçırır gibi maalesef ki ……. Kilisli olmayan bu çevre oraya iş merkezi gibi dükkânlar yaparak ve bu dükkânları da yine kendi çevresine kazanç olarak sunacaktır. Daha açık bir ifadeyle şehrin içindeki sıcak para akın akın şehrin dışına çıkacaktır. Nasıl ki bir ülkenin cari açığı arttığında kendisi küçülürse bir şehrinde gelen parası gidenin yanında azalırsa o şehir küçülmeye devam edecektir

Sizin aracılığınızla belediyeye ve Nobel’e(!) layık başkanına sormak istiyorum “Eyy Hasan Kara sizin aklınızla Kilise reva gördüğünüz küçülme oranı nedir?

Yine burası aracılığıyla benim gayet iyi bildiğim ama halkın sizden duymasını istediğim bir konu daha var ki bakalım aksini iddia edebilecek özgüveniniz mevcut mudur?

Fransız işgalinde halkın bir Kuva-yi Milliye ruhuyla ayağa kalkmasına ve onurunu, bayrağını, ezanını emperyalist yamyamlara bırakmamasına ön ayak olan, balkonundan yapılan konuşmayla halkı adeta Allah Allah nidalarıyla düşmanın üzerine bir kartal gibi salan tarihi Neşet Efendi konağını hangi vakfa bir hiç uğruna ve ne zaman vereceksiniz?

Bu konağa biçeceğiniz cüzi değeri şahsınız için mi yoksa şehrimiz için mi kullanacaksınız?

Tüm Kilisliler bilsin, bilsin ki topyekûn şehrin kaça satıldığını öğrensin…

Aksi durumda ben buradan kimlere verileceğini kamuoyuna açıklayacağım…

Biz bu filmi daha evvelde gördük ama bu kez aynı senaryo yu bir daha yasamamaya da memleket adına yemin ettik…

Sen kendini Maho Ağa olarak görebilirsin…

Haraplar Köyü Kilisliler de maraban değil……!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?