kilisinsesi.com.tr
SERDAR’IN SKANDALLARI
Genel
3 Ağustos 2019
admin

SERDAR’IN SKANDALLARI

SERDAR’IN SKANDALLARI VARAN: 1 MEVCUT GAZİANTEP İL SAĞLIK MÜDÜRÜ, ESKİ KİLİS KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERİ  DR. SERDAR SARIFAKI`NIN KİLİS`TE YAPMIŞ...

SERDAR’IN SKANDALLARI

VARAN: 1

MEVCUT GAZİANTEP İL SAĞLIK MÜDÜRÜ, ESKİ KİLİS KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERİ  DR. SERDAR SARIFAKI`NIN KİLİS`TE YAPMIŞ OLDUĞU SKANDALLARDAN BİRİYLE BAŞLADIK .

Kilis Devlet Hastanesi Görüntüleme Hizmet Alım İşinde Yapılan Yolsuzluk : Kilis Devlet Hastanesinde yıllarca sistematik olarak  yapılan milyonlarca liraları bulan bu yolsuzluğun hala sonuçlanmaması, suçluların üst görevlere getirilerek ödüllendirilmesi, milyonluk yolsuzluğun bir şirket elemanı üzerine yıkılarak kapatılmaya çalışılması, bu güne kadar kamu zararının tahsil edilmemesi, üstüne üstelik aynı firmaya hastane yönetimince defalarca ihale verilmesi, kamunun vicdanını yaralamaktadır.

2011 yılında Kilis Valiliğine ve Kilis Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan şikayet üzerine Kilis Devlet Hastanesinde yapılan görüntüleme hizmet alımı ihalesi hakkında araştırma/inceleme yapılamasına karar verilmiş ve görevlendirilen müfettişler tarafından 2015 yılında düzenlenen iddia konusuna ilişkin inceleme raporu sonucunda hastane yöneticileri  hakkında disiplin soruşturması, bir kısım görevlilerle ilgili olarak ön inceleme yapılması, istenilmişti…

Müfettişlerce,  Kilis Devlet Hastanesi 2008-2009-2010-2011-2012-2013 yıllarına ait 5 grup görüntüleme hizmet alım işinde Gama gazi firmasına 1.900.000 TL fazla ödeme yapıldığı tespit edilmiş olup hazırlamış oldukları  raporlarını 2015 yılında Kilis valiliğine göndermişler.

İlgili raporda;  yersiz ve fazla ödemenin Gama Gazi firmasından tahsil edilmesini, tahsil edilemiyorsa, Dr.G. U., Dr.E. Ö., Dr.E. A. ve N. G.   dan  müştereken tahsil edilmesi, Dr.G. U., Dr.E. Ö., Dr.E. A. hakkında TCK 257 göre işlem tesis edilmek üzere 4483 kanun kapsamında Kilis valiliğince öninceleme  yapılması,N.G. hakkında TCK 208 den suç duyurusunda bulunulması,Yüklenici Gama Gazi A.Ş. nin 4735 sayılı kanun kapsamında ihalelerden yasaklanması,ayrıca aynı kanun kapsamında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulması talep edilmiştir.   

Dr.serdar sarıfakının hastane yöneticisi ve genel sekreter olduğu dönemde kilis devlet hastanesindeki uygulamalarının müfettiş raporu ile ilgisi alakası yoktur.Aksine müfettiş raporlarını yok sayar kararlar alınmıştır.

Yüklenici Gama Gazi A.Ş. nin 4735 sayılı kanun kapsamında ihalelerden yasaklanması, ayrıca aynı kanun kapsamında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulması hakkında hiçbir şey yapılmadığı gibi,  Gama Gazi A.Ş. ye 2013 ve 2016 yıllarında 3. ve 4. defa 3.400.000 TL ve 3.000.000 TL bedeller ile 72 aylığına tekrar Kilis devlet hastanesi görüntüleme hizmet alım işi ihale edilmiştir. Firma hastanede halen çalışmaktadır.

AKLAMA OPERASYONU !

Kilis valiliğince ön incelemeci olarak il sağlık müdürü Yemliha Aksoy görevlendirilmiş şahıslar daha önce verdikleri ifadelerini değiştirerek hepsi aynı ifadeyi bilgi işlem elemanını suçlar şekilde vermişlerdir. ön inceleme sonunda Dr.G.n U., Dr.E. Ö., Dr.E. A. hakkında 2.000.000 TL kamu zararına rağmen valilik soruşturma izni vermemiştir.Tutanakları, kontrol teşkilatı raporlarını ve muayane komisyon raporlarını ilgi başhekim ve yardımcıları ile kamu personelleri hazırlamış ve imza altına almış olmalarına rağmen ön incelemeci olarak il sağlık müdürü Yemliha Aksoy un raporunda Yalan beyanda bulunulmuş, Suç ve suçlular korunmuş,sağlık bakanlığı müfettişleri tarafından suçları sabit görülen haklarında çeşitli disiplin cezalarına önerilen Dr. G. U., 2014 yılında Mali ve İdari başkanlığına, Dr. E. Ö. 2013 yılında Hastane Yöneticiliğine, Halen Kilis il sağlık müdürlüğü kamu hastanelerinden sorumlu başkan yardımcısı, Halen ceza evinde FETÖ üyeliğinden tutuklu Dr.E. A. ise 2013 yılında Halk Sağlığı Müdürlüğüne getirilmiş.

MANGALIN DUMANI……

Şikayet konusu olan yolsuzluk dosyasının yalan ve yanlış beyanlar ile kapatılması  üzerine Dr. serdar sarıfakı ve ekibi gaziantepte bağ evinde yiyemediği mangal kebabını kilis il sağlık müdürlüğü bahçesinde yakmış, Kilis Devlet Hastanesi Görüntüleme Hizmet Alım İşindeki  milyonluk yolsuzlukta duman olup uçmuş..

VATANDAŞ SORUYOR! YETİMİN, ÖKSÜZÜN, GARİP GURABANIN  HAKKINI ÇALANDAN  KİM HESAP SORACAK?

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN