kilisinsesi.com.tr
ŞİKAYETLER ÜZERİNE SANAYİ MÜDÜRLÜĞÜ HAREKETE GEÇTİ
9 Ekim 2018
admin

ŞİKAYETLER ÜZERİNE SANAYİ MÜDÜRLÜĞÜ HAREKETE GEÇTİ

Kilis`te marketlerde ve mağazalarda Kasa fiyatı ile etiket fiyatlarının farklı olduğu şikayetleri üzerine Kilis Ticaret İl Müdürü tarafından bizzat  denetimlere...

Kilis`te marketlerde ve mağazalarda Kasa fiyatı ile etiket fiyatlarının farklı olduğu şikayetleri üzerine Kilis Ticaret İl Müdürü tarafından bizzat  denetimlere başlandı.

Marketlerde ve hallerde meydana gelen usulsüz artışlarla ilgili grup toplantısında uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Marketlerde şurada burada sizler işi en yakından teftiş eden insanlarsınız. Gerçekten alışılmadık görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkı varsa bunu zabıtaya bildirin. Belediyelere de sesleniyorum zabıtalarınızı uyarın” açıklaması sonrasında Kilis Ticaret İl Müdürü İsmail İncesoy tarafından bizzat  denetimlere başlandı.

Kilis Ticaret İl Müdürü tarafından bizzat  Marketlerde yapılan denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor. Reyon fiyatıyla kasa fiyatı farklı çıkar ise Tüketici Kanunu gereği, tespit tutanağı tutularak cezai işlem yapılması amacıyla valiliğe gönderiliyor.

Konuyla ilgili vatandaşlarımız Alo 175 tüketici hattı veya 8142131 nolu Ticaret müdürlüğünün telefonunu arayarak şikayette bulunabilirler.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN