TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C

KİLİS

İCRA DAİRESİ

2020/853 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN 

Özellikleri                          : Kilis İl, Polateli  İlçe, SÖĞÜTLÜ Köy, ARSLANLI Mevkii, 107 Ada, 15 Parsel satışa konu taşınmaz;  Söğütlü Köyü sınırları içersinde kuzeyinde, güneyinde, batısında ve duğusunda tarla olarak kullanılan tarımalanları bulunmakta olup, Söğütlü Köyüne ve Polateli İlçe merkezine 4 KM mesafede ve ulaşım durumu kötü olduğundan başka parsellerden sağlanmaktadır. Taşınmaz tarla vasfında olup; hali hazırda bir kısmı üzerinde bağ dikili olduğu diğer kısmı ise boş olup tarımsal üretime kullanılmadığı, eğimi % 3-4 civarında killi –tınlı toprak yapısına sahip, hafif taşlı yapıda, makineli tarıma elverişli kültürel bakımlarının ve toprak işlemesinin kısmen yapıldığı ve imar planı dışında olup Belediye hizmetlerinden yararlanmadığı bilinmektedir.

Adresi:  Söğütlü Köyü Arslanlı Mevkii, 107 Ada, 15 Parsel Polateli / KİLİS

Yüzölçümü: 28.035,42 m2

Arsa Payı: 1/1

İmar Durumu: Yok

Kıymeti: 168.212,52 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler        : Tapu kaydındaki gibi                                  

  1. Satış Günü: 16/09/2020 günü 11:20-11:30 arası

2.Satış Günü: 14/10/2020  günü 11:20-11:30 arası

Satış Yeri: Kilis Adliye Salonu Merkez/ Kilis

Satış şartları:

1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden, arttırma tarihinde önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin  para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayri menkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt aizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin Şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/853 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/07/2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?