TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
KİLİS
İCRA DAİRESİ
2019/2613 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Kilis İl, Merkez İlçe, KOCABEYLİ Köy, TACDİNLİ Mevkii, 34 Parsel, Tarla nitelikli taşınmaz tam hisseli olup, Kocabeyli köyüne 2 km, Kilis merkezine 25 km mesafede ve ulaşımı normal toprak yoldan sağlanmaktadır. Taşınmaz tarla vasfında olmasına rağmen, hali hazırda üzerinde 14-15 yaşlarında zeytin ağaçları dikilidir. Eğimi %2-3 civarında, killi-tınlı toprak yapısına sahip, hafif taşlı yapıda makineli tarıma elverişli kültürel bakımlarının ve toprak işlemesinin yapıldığı bilinmektedir. Taşınmazın Belediye hizmetlerinden yararlanmadığı bildiriliştir.
Adresi Kilis İli Merkez İlçe Kocabeyli Köyü Tacdinli Mevkii 34 Parsel Tarla Nitelikli Taşınmaz Kilis Merkez / KİLİS
Yüzölçümü 17.400,00 m2
Arsa Payı 1/1
İmar Durumu Yok
Kıymeti 243.600,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler 1- Kilis Aile Mahkemesinin 04/04/2019 tarih ve 2019/213 E. dosyasından ihtiyati tedbir vardır.
2- 2. Derece Askeri yasak bölge içerisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 19/01/2021 günü 11:15 – 11:20 arası
2. Satış Günü 16/02/2021 günü 11:15 – 11:20 arası
Satış Yeri : Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2613 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2020(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.