TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

KİLİS

İCRA DAİRESİ

2017/61 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kilis İl, Polateli İlçe, KIZILGÖL Köyü, çakmak mevki, 327 Parsel, Satışa konu taşınmazın kuzeyi tapulama harici alan, batısı tarla, doğusu tarla ve güneyi tarla ile çevrilidir. Taşınmazın toprak yapısı killi-kumlu, organik madde bakımından fakir, ince profilli %2-3 eğimli, kırmızı-kahve renkli, 3.sınıf kuru tarım arazilerindendir. Keşif tarihinde taşınmaz üzerinde tarla tarımı yapılmaktadır.

Adresi                             : Kızılgöl Köyü Çakmak Mevki, 327 Parsel Polateli/KİLİS

Yüzölçümü                   : 12.989,00M2

Arsa Payı                      : Tam

İmar Durumu              : yok

Kıymeti                         : 155.868,00 TL

KDV Oranı                     : %18

Kaydındaki Şerhler      : Hacız ve İpotek

  1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 14:00-14:10 arası
  2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 14:00-14:10 arası

Satış Yeri                        : Kilis Adliyesi Müzayede salonu Merkez/ Kilis

2  NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kilis İl, Polateli İlçe, KIZILGÖL Köyü, çakmak mevki, 316 Parsel, Satışa konu taşınmazın kuzeyi tapulama harici alan, batısı tarla, doğusu tarla ve Kızılgöl-Polatbey yolu ile çevrilidir. Taşınmazın toprak yapısı killi-kumlu, organik madde bakımından fakir, ince profilli %2-3 eğimli, kırmızı-kahve renkli, 3.sınıf kuru tarım arazilerindendir. Keşif tarihinde taşınmaz üzerinde tarla tarımı yapıldığı bildirilmiştir.

Adresi                             : Kızılgöl Köyü Çakmak Mevki, 316 Parsel Polateli/KİLİS

Yüzölçümü                   : 7.078,00 m2

Arsa Payı                      : Tam

İmar Durumu              : Yok

Kıymeti                         : 106.170,00 TL

KDV Oranı                     : %18

Kaydındaki Şerhler      : Haciz ve İpotek

  1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 14:20-14:30 arası

2.Satış Günü                  : 27/11/2018 günü 14:20-14:30 arası

Satış Yeri                        : Kilis Adliyesi Müzayede salonu Merkez/ Kilis

2  NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kilis İl, Polateli İlçe, KIZILGÖL Köyü, çakmak mevki, 329 Parsel, Satışa konu taşınmazın kuzeyi tapulama harici alan, batısı tarla, doğusu zeytinlik ve güneyi tarla ile çevrilidir. Taşınmazın toprak yapısı killi-kumlu, organik madde bakımından fakir, ince profilli %2-3 eğimli, kırmızı-kahve renkli, 3.sınıf kuru tarım arazilerindendir. Keşif tarihinde taşınmaz üzerinde tarla tarımı yapılmaktadır.

Adresi                             : Kızılgöl Köyü Çakmak Mevki, 329 Parsel Polateli/KİLİS

Yüzölçümü                   : 5.750,00 m2

Arsa Payı                      : Tam

İmar Durumu              : Yok

Kıymeti                         : 69.000,00 TL

KDV Oranı                     : %18

Kaydındaki Şerhler      : Haciz ve İpotek

  1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 14:40-14:50 arası

2.Satış Günü                  : 27/11/2018 günü 14:40-14:50 arası

Satış Yeri                        : Kilis Adliyesi Müzayede salonu Merkez/ Kilis

 

Satış şartları:

1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden, arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin  % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin  para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayri menkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin Şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/61 TLMT sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/08/2018

(İİK m. 126)

…………………………………………….

(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*:Bu örnek,bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64`e karşılık gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?