Terlik Çalmak Suç, Milyonluk ihaleleri kanunsuz vermek suç değil

Terlik Çalmak Suç, Milyonluk ihaleleri kanunsuz vermek suç değil

Eski Belediye Başkanı Hasan Kara Gazetemizde çıkan bir köşe yazısını Mahkemeye vermiş ve Bizden kazanacağı tazminatla Cumhuriyet Meydanında Döner Dağıtacağını söylemişti. Kazanamadı bizde neden kazanamadı belgeleri ile ispat edeceğiz dedik. İşte belgenin biri Orta Blok`un İhale sonuç belgesi. Tabi Eski Belediye Başkanı Hasan Kara yalnız değil aynı türde ihaleyi hemde pazarlıkla Kilis İl Sağlık Müdürlüğüde yapmış.

İşte belgeleri yayınlıyoruz. 1`i Kilis Belediyesinin yapmış olduğu İhale diğeri ise Kilis İl Sağlık Müdürlüğünün yapmış olduğu ihale. 2 belgede de Kilis`te yaşayan hiç bir insanın hayatında bir arada göremeyeceği rakamlar var.

Birde geçtiğimiz gün Kilis`te bir vatandaş 1967 doğumlu Suriye vatandaşı (Y.K.)’nin ikametinden 1 adet terliğini çaldığını beyanla polis karakoluna müracaatta bulunmuştu. Şikayet üzerine şüpheli (Y.K.) gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Yani anlayacağınız bu ülkede 1 terlik çalmak suç. Bir çift değil 1 terlik çaldığınız zaman birileri sizi şikayet edip tutuklatabilir. Kilis`te Bazı Devlet kurumlarımızda bir terlik değil milyonluk İhaleler Kanunsuz ve usulsüz bir şekilde birilerine veriliyor. İşte belgelerini yayınlıyoruz. Yüzlerce çalışanı olan bu kurumlarımızda kimse bu kanunsuzluğu görüp şikayet edemiyor veya etmiyor. Deve dişi gibi mamur ve müdürler hiç çekinmeden bu kanunsuzluğa imza atabiliyor. Yıllardan beridir bizler bu olaylara şahit oluyoruz ama belgesini bulamıyor ve Allahlarından bulsunlar diyerek işin içinden çıkıyorduk. Bu belgeleri yayınlıyoruz ve buradan yapılan kanunsuzluğu 1 terlik çalanı yakalayan  polislerimize şikayet ediyoruz bakalım sonuç ne olacak.

Belgelerdeki kanunsuzluğu dikkatli bakarsanız sizde anlarsınız. Kilisliler zeki insanlardır…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?