YENİ VALİMİZ İSKENDERUN`DAN GELİYOR

YENİ VALİMİZ İSKENDERUN`DAN GELİYOR

Valiler Kararnamesi ile Kilis Valiliğine İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk atandı.

RECEP SOYTÜRK KİMDİR

1967 yılında Sakarya’nın Karasu ilçesinde doğan Vali Soytürk, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavı kazanmak suretiyle 1992 yılında “Kaymakam Adayı” olarak göreve başladı.

1992-1995 yılları arasında Çankırı/Çerkeş Kaymakam Vekilliği yapan Vali Soytürk, 1992-1993 yılları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından yabancı dil geliştirmek ve mesleki incelemede bulunmak üzere İngiltere’ye gönderildi. 1995 yılında 82. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu Üstün Başarılı Derece ile bitirdi. Sırasıyla Karabük/Eflani Kaymakamlığı, Ardahan/Posof Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Amasya Vali Yardımcılığı, Kastamonu/Taşköprü Kaymakamlığı, Nevşehir/Ürgüp Kaymakamlığı, Sakarya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Hatay/Dörtyol Kaymakamlığı yaptı. Son olarak Hatay/Dörtyol Kaymakamı iken İçişleri Bakanlığı’nın 20 Haziran 2017 tarih ve 2017/260 sayılı kararı ile 21 Haziran 2017 tarih ve 30103 sayılı Resmî Gazetede yer alan atama kararları doğrultusunda İskenderun Kaymakamlığına atandı.
27 Ekim 2018 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnameleri ile Kilis Valiliğine atandı.

Görev yaptığı yerlerin Valiliklerinden ve çeşitli sivil toplum kuruşları tarafından teşekkür belgesi alan Vali Soytürk, yurt genelinde faaliyet gösteren Türkiye Ana ve Çocuk Sağlığı Vakfı tarafından ise 2002 yılında Atatürk Haftası Hizmet Ödülleri kapsamında “Yılın En Başarılı Bürokratı” olarak seçildi.

Evli olan Vali Soytürk; 3 çocuk babası ve iyi derecede İngilizce biliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.