10 YILDIR BODRUMLARDA EĞİTİM GÖRÜYORLAR

10 YILDIR BODRUMLARDA EĞİTİM GÖRÜYORLAR

bodrum

10 YILDIR BODRUMLARDA EĞİTİM GÖRÜYORLAR

 

Kilis`te Kur`an-ı Kerim Hafızlığı yapan kızlarımız 10 yılı aşkın bir süredir camilerin bodrumlarında eğitim görüyorlar.

İlimizde Kız ve Erkek Kur`an-ı Kerim Hafızlığı eğitimi veren 2 tane Yatılı Kur`an Kursumuz bulunmaktadır. Erkek Kur`an-ı Kerim Hafızlığı yapan öğrenciler Daha önce Kesi Minare Kur`an Kursunda eğitim görüyorlardı. Daha sonraları Yatılı Bölge Kur`an Kursu açıldı. Geçtiğimiz yıl Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından Restorasyon bahanesiyle Kesik Minare Kur`an Kursu yıkılarak ortadan kaldırıldı ve Kesik Minare Camii olarak yapıldı. Erkek Öğrenciler Sadece Yatılı Bölge Kur`an Kursunda eğitim görme mecburiyetinde kaldılar. Bu yıl yer olmadığı için bir çok öğrenci evlerine gönderildi.

ekrem

HAFIZ KIZLAR 10 YILDIR BODRUMDA

İlimizde Kur`an-ı Kerim Hafızlığı yapan Kızlarımız geçtiğimiz yıla kadar Ekrem Çetin Camiinin bodrumunda Hafızlık eğitimi görüyorlardı. Herhangi bir sosyal alanı olmayan bu yer nemlenme yüzünden kızlarımız rahatsızlanmaya başlayınca eğitime elverişli olmadığı kanısına varıldı. Kızlarımıza yeni bir bodrum bulunarak Nemli ortamdan kurtarıldılar ve Ballıoğlu Camiinin Bodrum katına taşındılar. Kızlarımızın bir an önce bu bodrumda eğitim görmeleri ne çare bulunmalıdır.

YURTLAR TAHSİS EDİLSİN

İlimizde FETÖ-PYD yapılanması kapsamında el konular Kız öğrenci yurtları Kur`an-ı Kerim Hafızlığı yapan kızlarımıza tahsis edilmelidir. Bu kızlarımız 10 yıl sonrada olsa güzel bir eğitim yuvasına kavuşmalıdırlar.

yurt

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.