kilisinsesi.com.tr
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA TÖRENİ
18 Temmuz 2017
admin

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA TÖRENİ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA TÖRENİ Kilis`te 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kilis Asri...

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA TÖRENİ

Kilis`te 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kilis Asri Mezarlık içerisinde bulunan Şehitlik Anıtında  tören düzenlendi.

Şehitlikte  düzenlenen tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kur`an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Daha sonra şehitlikler ziyaret edilerek mezarlarına karanfil bırakıldı. Vali Mehmet Tekinarslan, Belediye Başkanı Hasan Kara, Milletvekili Hilmi Dülger, şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek, karanfil bıraktı. İl Müftüsünün yaptığı dua ile Şehitlikteki program sona erdi.

 

Etkinliklerin öğleden sonraki bölümünde ise; Yeni Beşevler Kayabaş Camiinde şehitlerimiz için mevlidi şerif okutulduktan sonra halkımıza yemek ikramının ardından anma programlarının ilk günkü bölümü tamamlandı.

 

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa, Vali Mehmet Tekinarslan, Belediye Başkanı Hasan Kara, milletvekili Hilmi Dülger il Jandarma Komutanı  Albay Gökhan Şahin, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses,  Kilis Şehit ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Cumhur Muhtar, vali yardımcıları, STK Temsilcileri, daire amir ve müdürleri ile askeri erkân ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN