150.000 TL MİS GİBİ KREDİ İMKÂNI

150.000 TL MİS GİBİ KREDİ İMKÂNI

AHA OFA GEREK YOK ALSANA ESNAF KEFALETTEN

150.000 TL MİS GİBİ KREDİ İMKÂNI

İlimiz esnaf ve sanatkârların iş yapamadıkları siftah bile yapamadan işyerlerini açıp kapamakta olduklarını bankalar ve kooperatiflerden almış oldukları kredilerinin günü geldiği halde ödeyemediklerini, yıllardır dimdik ayakta kalma mücadelesi içinde olan esnaflarımız batış çizgisinde bir can simidi aradıkları anda kooperatifin esnaflarımıza verebileceği %8 faizle 1-yıldan 4-yıla kadar 3-er ay ödemeli 150.000 TL can simidi olacaktır, esnafların tek yapabilecekleri kooperatife gelerek kredi için başvurup kooperatifçe kendilerinden istenilen evrakları eksizsiz bir şekilde temin edip getirmeleri gerekmekte.      

Kooperatif kredi verirken kredilerin geriye dönüşünü sağlamak amacıyla mutlaka güvence olarak gayrimenkul alır esnaf ve sanatkârları kalkındırmak, kollamak ve daima esnafına ucuz kredi temin edebilmek için çaba gösterir.

İlimizde Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin bulunması ilimiz küçük esnaf ve sanatkârlarımız için can simitleridir, Esnaf kefalet kooperatiflerinin kuruluş âmâ cıda esnaf sanatkârlara faaliyetleri için gereken Devlet destekli ucuz krediyi arayıp bulmak ve esnaflara kaynak sağlamak ve esnafları aracı ve tefecilere muhtaç etmeyip koruyup kollamaktır. Yeter ki krediye müracaat eden esnaflarımız banka takibi, icra, çek senet, gibi takipli durumları olmasın.

Sorunu olmayan Esnaflar kooperatifin vereceği 150.000 TL krediyle kendi işyerlerinin sahibi olsunlar, isterlerse boşalan raflarını tekrardan doldursun, işlerini genişletsinler. Tabi Esnaflarımız ödemelerini kendi bütçelerine göre yapmalılar buna göre esnaflarımızın kredi ihtiyaçları olduğunda mutlaka iyi düşünüp ona göre karar vermeleri gerekir reklamcı bankaları değil daima esnafın yanında yer alan esnaf kefalet kooperatiflerini seçmeleri kendi menfaatlarına olur. Esnaflarımıza 2000/ve 2001 krizlerinde bile esnaflarımızın yanında yer alan bankalar değil, esnaf kefalet kooperatifleridir kooperatifin amacı parasızlık yüzünden işyerlerini kapatacak duruma gelen esnaf ve sanatkârlara yardımcı olmak ve esnafların güven içerisinde ayakta kalmalarını sağlamak.

M.SABAHETTİN EKMEKPİŞİREN.

Kilis esnaf kefalet kooperatifi istihbarat görevlisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.