30 ağustos cumhuriyet bayramı kutlandı

30 ağustos cumhuriyet bayramı kutlandı

Kilis’te Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Vali Recep Soytürk, Garnizon Komutanı Piyade Albay Halil Sıddık Ayhan ve Belediye Başkanı Servet Ramazan, Atatürk anıtına çelenk sundu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Soytürk, protokol üyelerinin ve vatandaşların bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Piyade Üsteğmen Tayfun Çetinkaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümünü haklı bir gurur ve sevinç içinde kutladıklarını belirtti.
Toplumun tüm kesimleri ile dil, din, ırk, mezhep ve inanç gözetmeden bu kutsal mücadelede omuz omuza yer aldığını anımsatan Çetinkaya, şunları kaydetti:

“Eşsiz kumandan Mustafa Kemal’in ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh tüm vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz.’ emri doğrultusunda yapılan Sakarya Meydan Muharebesi’yle düşmanın taarruz gücü kırılmıştır. Asil milletimiz, yediden yetmişe, bütün fertleriyle el ele verip elinde, avucunda ne varsa fedakarlık yaparak ordusu ile tek vücut olmuş ve vatanı düşman işgalinden ebediyen kurtarmak için cepheye koşmuştur.”

Konuşmanın ardından Kilis Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Mehter Takımı’nın gösteri düzenlediği program, öğrencilerin şiirler okuması ve çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.
Törene AK Parti Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Akman, Ağırceza Mahkemesi Başkanı İsmail Sezgin, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Jandarma Komutanı Albay Ersin Aslan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Kurt, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
HABER: MEHMET REYHANLI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.