5 BAŞKAN GELDİ

5 BAŞKAN GELDİ

5 BAŞKAN GELDİ

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan, İşkur İç Den. Birim Başkanı Cihat Demiralp, ÇGM Daire Başkanı Kamil Yeşil Yaprak, SGK Daire Başkanı ve İSGÜM Enstitü Başkanı Mahir Gümüş Kilis`e geldiler.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Çalışma hayatında milli seferberlik’ projesi kapsamında Kilis’e Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan ve beraberindeki heyet, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kilis`e geldi.

Heyet, ilk önce Çalışma ve İŞKUR İl Müdür Vekili Erdinç Çamlı ve SGK Kilis İl Müdürü Abdulkadir Akkaş ile bir araya gelerek Kilis`te istihdam konularında bilgiler aldılar.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan, yaptığı açıklamada, Bakanlığımız tarafından 81 ilde heyetler marifetiyle çalışma hayatındaki milli seferberlik ilan edilmesi ile özellikle sanayicilerimiz ile esnaflarımızla, çalışan işçilerimiz, sendikal kuruluşlarımız bakanlığımızın taşra teşkilatıyla birlikte ülkemizin 2023 hedeflerine sıhhatli bir şekilde ulaşabilmesi bakanlığımızın ve hükümetimizin teşfiklerini anlatacağız. Özellikle son dönemde üretim ve istihdamın arttırılması ile ilgili sayın cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde Hükümetimizin vermiş olduğu teşfikleri ve tedbirleri burada anlatacağız. Kilis`te TYÇP ve teşfikler den fonlarından 2016 yılında 77 milyon TL bir destek var. Buda Kilis için müthiş bir rakam. İşsizlik oranları Kilis`te Türkiye ortalamalarına bakılınca daha düşük olduğunu gördük. Yinede işsizliğe yönelik neler yapılması gerektiği konusunda çalışmalar yapacağız. Kilis SGK müdürlüğünde Kilis`te aktif çalışan 26 bin 948 kişi emekli aylığı alan kişi ise 12 bin 540 baktığımız zaman bu oran çalışan sayısı ile emekli sayısı 2.1 toplam sağlık hizmetlerinden faydalana kişi sayısı ise 55 bin 434 130 bin kişi. ilimize de sosyal güvenlik kurumu teşfiklerin de yaklaşık olarak eski para ile 10 trilyon gibi müthiş bir rakam destek sağlanmış durumda. İşadamlarımıza ve sanayicilerimize Hükümetimizin verdiği destekleri yapılan projeleri anlatacağız. Ayrıca Sanayicilerimiz ve esnaflarımızla ne gibi sorunları olduğunu ve çözümleri konusunda bilgiler alacağız.

Bu kampanyayı Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Konya’da başlattı. O tarihten itibaren de bakanlık bürokratlarımız ve ilgili kuruluşlardan olan arkadaşlarımızla birlikte Türkiye’nin dört bir yanına dağılarak, toplantılar gerçekleştiriyoruz. Bu toplantının bir ayağını da bugün Kilis’te gerçekleştiriyoruz. Daha sonra sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir toplantı yapan Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan, gün boyu esnaf ve sanayiciler ile bir araya gelecekler.

Otelde yapılan toplantıya Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan, İşkur İç Den. Birim Başkanı Cihat Demiralp, ÇGM Daire Başkanı Kamil Yeşil Yaprak, SGK Daire Başkanı, İSGÜM Enstitü Başkanı Mahir Gümüş, Çalışma ve İŞKUR İl Müdür Vekili Erdinç Çamlı ve SGK Kilis İl Müdürü Abdulkadir Akkaş katıldı.

Ceylan, toplumun bütün kesimleri ile yapacakları toplantıyı rapor haline getirip, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na sunacaklarını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.