5 YIL İlimizde sağlıkta yöneticilik yapan adı  birçok yolsuzlukla anılan Dr. Serdar Sarıfakı  yaptığı yolsuzluklardan çekirge hesabı  Gaziantep`te yakalandı.

5 YIL İlimizde sağlıkta yöneticilik yapan adı birçok yolsuzlukla anılan Dr. Serdar Sarıfakı yaptığı yolsuzluklardan çekirge hesabı Gaziantep`te yakalandı.

5 YIL İlimizde sağlıkta yöneticilik yapan adı
birçok yolsuzlukla anılan Dr. Serdar Sarıfakı
yaptığı yolsuzluklardan çekirge hesabı bir sıçradı,
iki sıçradı, üçüncüde Gaziantep`te yakalandı.

Geçtiğimiz yıl Gaziantep il sağlık Müdürü olarak görev yapan Dr. Serdar Sarıfakı Gaziantep Sağlıkta yapmış olduğu kötü uygulamalardan dolayı Sağlık Bakanlığı tarafından görevden alınmıştı.
Gaziantep Sağlık Müdür-lüğünde yapmış olduğu yolsuzluklar hakkında soruşturma başlatılmış Dr. Serdar Sarıfakı ve ekibi bilirkişi tarafından suçlu bulunmuş iddialar Gaziantep basınına haber konusu olmuştur.
Dr. Serdar Sarıfakının Kilis`te Yöneticilik yaptığı döneme ait ihalelerde iddia edilen yolsuzluklar hakkında Kilis`in Sesi Gazetesi olarak farklı tarihlerde 4 defa Manşetten “SERDAR`IN SKANDALLARI” diye haber yapmıştık.
Aynı konulardan vatandaşlarında Cum-huriyet Başsavcılığına ve Kilis Valiliğine Kilis Devlet Hastanesinde yapılan yolsuzlukları anlatan şikayet Dilekçelerileri bulunduğu bilinmektedir. Edinilen bilgiye göre; 4 yıl önce verilen bu Şikayet Dilekçeleriyle ilgili Valiliğimizin ve Savcılığın ne gibi işlemler yaptığı hakkında şikayet sahibi vatandaşlara bir bilgi ulaşmamıştır.
Ayrıca Gazetemizde çeşitli tarihlerde Kilis Sağlıkta yapılan yolsuzluklar hakkındaki Belgeli ve bilgiye dayalı Haberlerimizle ilgili Kilis Valiliği ve Savcılığımız tarafından nasıl bir işlem yapıldığı tarafımıza ulaşmamıştır.
Haber-Yorum: Mehmet Reyhanlı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.