96.YILIMIZI COŞKU İLE KUTLADIK

96.YILIMIZI COŞKU İLE KUTLADIK

96.YILIMIZI COŞKU İLE KUTLADIK

Kilis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıl dönümü törenle kutlandı.

İlk tören Kilis asri Mezarlıktaki şehitlikte yapıldı. Şehitlikte Kur`an tilavetinin ardından şehitlerimiz ve ülkemiz için dualar edildi. daha sonra protokol üyeleri tarafından Şehit mezarlarına karanfiller bırakıldı. Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitleri Derneği, Kilis Gaziler Derneği üyeleri ve Kilis protokolü, mehteran eşliğinde Adnan Menderes Bulvarı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdüler.

Cumhuriyet meydanındaki tören şehitler için saygı duruşu ve istklal marşının okunmasının ardından Kilis Valisi, Belediye Başkanı ve Kilis Gaziler Derneği başkanı tarafından Atatürk`ün büstüne çelenk sunuldu. Vali ve Belediye başkanı 7 Aralık Kurtuluş Gününe katılanların bayramını kutladılar.

AK Parti Kilis Milletvekili Reşit Polat da tarihte gösterilen başarıların, bugün huzur içerisinde yaşamanın ana nedeni olduğunu kaydetti. Kudüs Müslümanlarındır, Müslümanların kalacaktır. Kilis ensar şehirdir, nüfusundan fazlası Suriyeli kardeşine ev sahipliği yapan Kilis hükümetimiz bazında da çok büyük takdir ediliyor. Kilis’in tarihine büyük hizmet edecek iki tane baraj yapılıyor. Yukarı Afrin Barajı ve Sabun Suyu Barajı’nın, yüzde 50’den fazlası bitti. İki barajımızda 2018 yılı sonunda hizmete girecektir. Biri Kilis’in içme suyu, bir diğeri de sulama amaçlı kullanılacak

AK Parti Kilis Milletvekili Hilmi Dülger de tarihin Türk’e kefen biçenin ölümlerin en korkuncuna layık olduğunu gösterdiğini söyledi. Bilenen tarihin Türk’ün esaretini yazmadığını, kıyamete kadar da yazamayacağını yemin etmiş, istiklal aşığı bu milletin evlatları, milletin esaretten kurtulması için gerekeni yapmıştır.

Belediye Başkanı Hasan Kara, “İnanın bugün aynı şeyleri yaşıyoruz. İşte yanı başımızda PYD terör örgütüne yüzlerce, binlerce tır malzeme gönderiliyor. Bu malzemeler Suriye’ye karşı mı kullanılacak? Irak’a karşı mı kullanılacak? yoksa Türkiye’ye karşı mı kullanılacak? Bunu görmemek için kör olmak lazım. Bir taraftan bunu yaşıyoruz bir taraftan Irak’ta bağımsızlık ilan ettirilmeye çalışılıyor bir taraftan biz ‘Afrin’de terör örgütü yuvalandı’ derken bir bakıyoruz ki dost ve müttefik bildiğimiz, işbirliği içinde olduğumuz beraber yola çıkma durumunda olduğumuz ülkelerin bayrağı çekiliyor ve ortak toplantılar yapılıyor.”

“Nasıl Çanakkaleyi geçemedilerse nasıl Kurtuluş Savaşı öncesi Kilis elinde hiçbir imkanı olmadan Fransız’ı buradan defettiyse nasıl PKK/YPG, PYD, FETÖ terör örgütüne karşı Türkiye dimdik durduysa yine aynı şekilde Kilisliler, Hataylılar, Kahramanmaraşlılar, Tarsuslular dimdik durur ve bunları geldiği gibi geri göndeririz. Bizim hayallerimiz gerçek, onların hayalleri rüya olur.”

Yapılan protokol konuşmaların ardından mehteran gösterisi halkımızdan büyük ilgi gördü. Kilis`in kurtuluşu nedeniyle yapılan yapılan turnuvalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Araçlarla yapılan kurtuluş kortejinde ise esnaf odaları tarafından halkımıza hediyeler dağıtıldı.

Törene, Vali Mehmet Tekinarslan, AK Parti Kilis Milletvekilleri Reşit Polat ve Mustafa Hilmi Dülger, Belediye Başkanı Hasan Kara, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ile Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.