AGD NECMETTİN ERBAKAN VE SEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI İCRA ETTİ

AGD NECMETTİN ERBAKAN VE SEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI İCRA ETTİ

AGD NECMETTİN ERBAKAN VE SEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI İCRA ETTİ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)nin Kilis il başkanlığı hem şehitlerimiz için hem de vefatının 7. sene-i devriyesinde Milli Görüş Lideri. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca için Mevlidi Şerif programı icra etti.

Cuma günü Murtaza Camisinde Cuma namazından önce yapılan Mevlit Programına çok sayıda vatandaş katıldı. Mevlit Programı için özel hazırlanmış lokumlar vatandaşlara ikram edilirken programa katılan herkes memnuniyetini dil getirdi.

Saadet Partisi Kilis İl Başkanı Şerif Karakurt`un da katıldığı Mevlit programı yaklaşık bir saat sürdü.

Anadolu Gençlik Derneği Kilis il Başkanı Serdar Keski yaptığı açıklamada şunları söyledi;

” Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız ömrü boyunca o kadar iyi taktikler geliştirdi ki bizim  eksiklik olarak ifade ettiğimiz durumların aslında avantajımız olduğunu bize öğretti. Ve bizler birlik beraberlik içinde her hamle yaptığımızda Müslüman düşmanları parça parça dağıldılar ve yaprak misali döküldüler.  Erbakan hocamız 27 Şubat günü Rahmana kavuştu malum. Bu tarih mühim bir tarihtir. Çünkü kendisini en çok mağdur eden 28 Şubat tarihinden bir gün öncedir. Çünkü 28 Şubat, Erbakan hocamızın nezdinde tüm milli görüş camiasının kalbinde derin bir yaradır. Ülkeyi hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş bir camianın üzerine tankların yürütülmesi, hele ki işçisinin, memurunun, emeklisinin, dul ve yetiminin bu denli kısa bir süre içerisinde bu denli yüzünü güldüren bir hareketin üzerine askeri baskı ve tahakkümün kurulması haktan reva mıydı? İşte en çok da bunu kabul edemedi milli görüş kadroları, en çok da bundan dolayı acı çekti. Havuz sistemi kurmanın, denk bütçe yapmanın, ek vergi ve zam koymadan zam yapmanın nesinin suç olduğuna anlam verememişlerdi. Yeni bir dünya kurmak için D-8’leri kurmanın nesinin kötü olduğunu anlayamamışlardı. Ülke insanının kendilerine sahip çıkmayışının burukluğunu her daim yaşadılar, yaşamaya devam ediyorlar.

Hocamızın vefatından bu yana 7 yıl geçti. Onun açtığı yolun bekçiliğini bugün bizler yapmaya çalışıyoruz. Allah ömür verdiği sürece de bu yolda yürümeye, mücadele ve mücahede etmeye gayret edeceğiz. Çünkü bu yol bizi kurtuluşa götürecek yoldur. Bu yol dünya ve ahret saadetini getirecek yoldur. Bugün yaşanılanlara bakarak milli görüş yolunun ülke için ne kadar önemli olduğu zaten gün gibi aşikârdır.

Vefatının 7. Seneyi devriyesi münasebetiyle merhum liderimiz ve aziz şehitlerimiz için okunan hatmi şerifleri Rabbim dergahı izzetinde kabul buyursun inşallah. Mekânının cennet olmasını, makamının ali olmasını niyaz ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.