AK Parti’de Temayül Oylaması Yapıldı

AK Parti’de Temayül Oylaması Yapıldı

AK Parti Genel Merkezi geçtiğimiz Cumartesi günü 81 İl’in tamamında teşkilat için temayül yoklamasına gitti. Yapılan oylama sonrası oylar açılmadan Ankara`ya gönderildi.
AK Parti Genel Merkezi’nin yapmış olduğu temayül yoklaması Kilis Öğretmen Evi’nde yapılırken Temayül yoklamasına başkanlık için AK Parti Balıkesir Milletvekili MKYK (Merkez Karar Yönetim Kurulu) üyesi Ali Aydınlıoğlu ile AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan katıldı.
AK Parti Kilis Milletvekilleri Ecz. Reşit Polat ve M. Hilmi Dülger temayül yoklamasına prensip gereği katılmazken diğer 15 tane Milletvekili aday adayları temayül yoklamasına katıldılar.
AK Parti Kilis il teşkilatının tüm birimleri oy kullanırken teşkilat mensupları kurulan 4 sandıkta oylarını kullandılar.
Cumartesi günü sabah saat 09.00 da başlayan temayül yoklaması için 4 sandık konuldu. Oylama akşam saat 17.00 ye kadar devam etti. Kaç kişinin oy kullandığı sayımı yapıldıktan sonra tutulan tutanak ile oylar Genel Merkez’den gelen Milletvekillerine teslim edildi.
AK Parti yapılan temayül yoklamasının sonucu ise Genel Merkez yetkilileri tarafından ileriki günler içerisinde açıklanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.