Akkaş SGK Haftasının 10. Yılı İçin Mesaj Yayınladı

Akkaş SGK Haftasının 10. Yılı İçin Mesaj Yayınladı

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Kilis il Müdürü Abdülkadir Akkaş “Sosyal Güvenlik Haftası” nın 10. yılını kutladıklarını belirterek bir mesaj yayınladı.
SGK Kilis il Müdürü Abdülkadir Akkaş yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;
“Sosyal Güvenlik Kurumunu paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, işverenlerimizi ve vatandaşlarımızı yasa ile ortaya çıkan hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, sigortalı istihdamını teşvik etmek ve toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla, kuruluş Kanunumuzun kabul edildiği 16 Mayıs tarihini içine alan hafta her yıl “Sosyal Güvenlik Haftası’’ olarak kutlanmaktadır.
Sosyal Güvenlik Kurumu olarak; sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, etkin, adil, kolay erişilebilir, aktüer yal ve malî açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sisteminin gereği olarak vatandaşlarımıza kaliteli ve çözüm odaklı hizmet vermektir.
10. yılını kutlayacağımız ’’Sosyal Güvenlik Haftası’’ 14-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında kutlanacaktır.
Hafta boyunca Müdürlüğümüz hizmet binasında kan bağışı, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, şehit ve gazi aileleri, emekliler, esnaflar, organize sanayi ve çeşitli işyerleri ziyaretleri gerçekleştirilecek olup ziyaretlerde gündemde olan teşvik ve bilgilendirmelerde bulunulacaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.