Akşener Kilis’e Söz Verdi “Huzur Ve Güveni Biz Getireceğiz”

Akşener Kilis’e Söz Verdi “Huzur Ve Güveni Biz Getireceğiz”

5 Mayıs Cumartesi günü miting için Kilis’e gelecek olan Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, programı öncesi Kilislilere selam göndererek mitinge davet etti.
Kilis’in sorunlarına da değinerek açıklama yapan Akşener, Suriyeli göçmenlerden kaynaklanan sorunlar nedeniyle büyük göç veren Kilis’in İYİ Parti iktidarıyla yeniden huzur ve güvene kavuşacağını söyledi.
Akşener, “Suriye’deki savaş yüzünden çocukların eğitiminin aksadığını, iş bulamayan gençlerin büyükşehirlere gittiğini, anaların babaların çocuklarını korumak için memleketlerinden kaçar gibi göç ettiklerini biliyorum. Maalesef bu yaşanan kötü dış politikanın sonucudur. Herkes vatanında mutludur. İYİ Parti politikalarıyla İnşallah Suriyeli göçmenlerle 2019 Ramazan ayında Suriye’de birlikte iftar yapacağız. Sizlere söz veriyorum Kilis’te huzuru ve güveni yeniden tesis edeceğiz” dedi.
ÜZÜM ÜRETİCİSİNİ KURTARACAĞIZ
Kilis OSB’nin Türkiye’deki sayılı OSB’lerinden biri olmasına rağmen, atıl durumda bırakıldığını, yeni yatırım bekleyen Kilis’in adeta terkedilmiş bölge haline geldiğini de belirten Akşener, üzüm üreticisini kurtarma sözü de verdi. “Binlerce kişinin ekmek kapısı olan üzüm üretimini bitirdiler. 200 bin Tiyeği kesip, bağlarını yok ettiler. Üretim maliyeti 65 kuruş olan üzümün kilo satışını 45 kuruşa kadar düşürdüler. Çareyi esnaf olmakta arayan çiftçimiz maalesef dükkanlarına da kilit vurdu. Beş yıl önce Kilis’te 14 bin olan büyük baş hayvan sayısı 8 bine, 300 bin olan küçükbaş hayvan sayısını 190 bine düşürdüler. İYİ Parti iktidarı ile üretim yapan, tarımda da hayvancılıkta da kendine yeten bir Türkiye’ye kavuşacağız. Sizlere söz veriyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.