ANADOLU SEVDALILARI DERNEĞİ BAŞKANI M. HAKAN ÖZTÜRK

ANADOLU SEVDALILARI DERNEĞİ BAŞKANI M. HAKAN ÖZTÜRK

7 Aralık, bir millete vurulmak istenen esaret zincirinin kırılışını, milli dirilişi ve şahlanışı ifade eder. İşgal altında esarete karşı birlik ve beraberlik içerisinde var olma mücadelesi veren Kilis, tüm insanlığın örnek alacağı bir zafer gerçekleştirmiştir.

Kilis, birlik ve beraberliğini, vatan sevgisi ile pekiştirip, aziz vatanı kanları uğruna korumuş ve kurtuluş meşalesini ateşlemiştir.

Bağrında Şehit Sakıp Bey, Polat Bey, Müslüman Bey, Kartal Bey, İslam Bey, Aslan Bey gibi kahramanlar çıkaran bu şehir, zamanın en güçlü ordusuna meydan okumuş ve bugün üzerinde özgürce yaşadığımız toprakları vatan yapmışlardır. Böyle bir ecdada sahip olduğumuz için gururluyuz, mutluyuz. Bugün bizlerin birinci vazifesi, canları ve kanları pahasına bu toprakları bize vatan yapan ecdadımızın emaneti olan bu kenti, aynı ruh ve maneviyatla gelecek nesillere aktarmaktır. 

Şanlı tarihimizde bu tür sıkıntıları örnek bir mücadele örneği göstererek yenmesini bilen bir milletin evlatları olarak Kilis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümünü büyük bir gururla yad etmekteyiz. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.