BAŞKAN KARA BASINLA BİRARAYA GELDİ

BAŞKAN KARA BASINLA BİRARAYA GELDİ

BAŞKAN KARA BASINLA BİRARAYA GELDİ

img_0238

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara Ruhizade Konağında Basınla kahvaltıda bir araya geldi.

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Ruhizade Konağında kahvaltılı toplantıda Belediyenin yaptı hizmetler ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

Kilis Belediyesine ait Ruhizade Konağında yaptığı açıklamada, biz göreve geldiğimizde hemen hemen yok denecek kadar Kilis`e dışarıdan yardım geliyordu. Şuanda ise yaptığımız projeler ve ayrıca yardım kuruluşları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yardımların artarak devam ediyor. Yeni bir projemiz daha onaylandı. GAP projesi kapsamı altında yürüyüş yolu, bisiklet yolu, koşu yolu projesi onaylandı. Ayrıca, Kuveyt Ekonomi Fonundan 3 projemizin geçti. Bu proje sayesinde katı atık tesisimizin 2. Kısmını tamamlayacağız. Kilis`imizin yeşil alan olarak 50 dönümlük bir mesire alanımız var Söğütlü Dere. Tabi burası bizlere yetmiyor. Projelerimiz sayesinde Resul Osman Mesire alanında çalışmalarımıza başladık. Çalışmalarımız aralıksız devem ediyor.

Türk ve Suriyeli Çocuklar Arda Turan’ı Kilis’e Beraber Futbol Oynamaya Davet Etti

Suriyeli ve Türk çocuklar, Barcelona ve Milli Takımın ünlü yıldızı Arda Turan ile beraber futbol oynamak için Kilis’e davet ettiler.

Geçtiğimiz günlerde organize edilen ” Dostluk Maçı”na katılan çocuklarımıza hediyelerini verdiğimiz esnada Ülkemizin gururu dünyanın en iyi takımı olarak bilinen Barcelona `da forma giyen Arda Turan ile beraber futbol oynamak istediklerini dile getirmişlerdi. Suriyeli ve Türk çocuklara bisiklet dağıtımı sırasında çocuklar Arda Turan ile birlikte futbol oynamak isteklerini Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara’ya yenilediler. Belediye Başkanı Hasan Kara, “Bu çocuklarımızın bizlerden özel bir isteği oldu. ‘Umudun ve Barışın Ana Şehri’ Kilis’te, bu çocuklarımızın savaşın etkilerini atmak daha güzel yaşamak, geleceğe umutla bakmak adına bir istekte bulundular. Bizde bu istek konusunda sizlerin aracılığıyla Arda Turan`ı Kilis`imize davet ediyoruz.

Ruhizade Konağında yapılan kahvaltılı toplantıya Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Başkan Yardımcısı Ahmet Polat ve Ulusal ve Yerel Basın Mensupları katıldı.

img_0225

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.