BELEDİYEDEN HABERİMİZE CEVAP

BELEDİYEDEN HABERİMİZE CEVAP

BELEDİYEDEN HABERİMİZE CEVAP

Dünkü gazetemizde yaptığımız “Asfalt Sökülüp Tekrar Asfaltlandı” başlıklı habere Kilis Belediye Başkanlığından aşağıdaki cevap gelmiştir;

İlimiz İnönü Bulvarında devam eden yol sökümü ve sıcak asfalt çalışması ivedi bir şekilde devam etmektedir. 2015-2016 yılı içerisinde söz konusu bölgede yapılan TEDAŞ çalışmaları neticesinde yol platformu deformasyona uğramıştır. Bedeli TEDAŞ tarafından karşılanmak suretiyle yapılan hendek yaması ise ilin en önemli caddeleri arasında bulunan bu caddenin yol konforunu olumsuz yönde etkilemiştir. Ayrıca yol platformunda yolun tamamında ondülasyonlar meydana geldiği için sürüş kalitesi son derece olumsuz bir hal almıştır. Bu sebeple belediyemiz tarafından yolun yeniden yapımı kaçınılmaz olmuştur.

Frezee makinesi ile yolun asfalt olan kısmı sökülerek daha sonra sathi kaplama yapmak amacıyla depolanmaktadır. Yolun frezee makinesi ile sökülmesini müteakip sıcak asfalt binder kaplaması ve sonrasında sıcak asfalt aşınma tabakası yapılması planlanmıştır.

Vatandaşlarımızın modern ve sürüş konforu yüksek yollar kullanması için belediyemiz gerek her türlü teknik çalışmayı layıkıyla yürütmektedir denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.