Şerif Kurt
Şerif  Kurt
serifkurtt@gmail.com
BENİM KANAATİM
  • 0
  • 460
  • 19 Mart 2018 Pazartesi
  • +
  • -

BENİM KANAATİM

Sayın Cumhurbaşkanımızın hafta içinde yaptığı “İslamın güncellenmesi “ gerektiği açıklaması, bazı mihraklarca dini konularda reform yapılması gibi anlatılmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız tekrar açıklama yaparak “dinde reform haddimize değil”  diye, işin özünün bazı din adamlarının geçmişte yaşanmış olayların günümüze uyarlayarak fetva vermeleri olduğunu belirtmiştir.

Mukaddes kitabımız Kur’an, bize doğru ile yanlışın, iyi ile kötünün ne olduğunu, insanın ne amaçla ve nasıl yaratıldığını, ibadetlerin nasıl olması gerektiğini, yaşaması gereken ahlakı, sosyal, ekonomik ve hukuki hayat konularında ayrıntılı bilgiler verir. Allah’a iman ve itaat edilmediğinde yaşanacak zorlukları ve alınacak karşılıkları, cennet ve cehennem gibi pek çok konuda da insanları uyarır. Kısacası Kur’an, yaşama dair gerekli tüm bilgileri içeren bir kitaptır. Allah’ın sözü olan hak kitaptır.

Allah, Kur’an hakkında, “Hiç şüphesiz, zikri (Kur’an’ı) Biz indirdik Biz; onun koruyucuları da gerçekten Biziz.” (Hicr Suresi, 9) buyurur. Kur’an kıyamete kadar korunacak bir kitaptır.

Öyle ise Reisin ve toplumun rahatsız olduğu ve değiştirilmesini talep ettiği nedir? Bu sorunun cevabını dini cemaatlere ait televizyon kanallarında bulabilirsiniz. Her dini cemaatın kendine ait televizyon kanalı var. Bu kanallarda sabahtan akşama cemaatın liderleri dini konularda ders vermektedirler. Reklam aralarında bal satışı, çay satışı, kudret macunu, her der de deva çörek otu yağı satışı, birde yanmaz kefen satışı yapılmaktadır. Bir hocamız var ki Adnan OKTAR “Allah ıslah eylesin” kendisi kedicik sever. Cüppeli hocamız jet sky meraklısı, kabirde yanmayan kefen (300 TL) satar. Mustafa İslamoğlu hocada Adem peygamberin babası var diyor. Ben söylemedim Kur`an diyor diye kendini de temizliyor. Zekeriya Beyaz mini etekle ile namaz kılınabilir günah değil diyor. Yaşar Nuri Öztürk kendisi kur anı kerimin mealini yazmıştır. Bunların en meşhuru Fethullah GÜLEN FETÖ dur. Sayısız tv kanalı, gazete, dergi, dersane, yurt, üniversiteye sahiptir. Bu insanların milyonlarca müridi, üyesi vardır.

Benim kanaatim öncelikle bu cemaatlerde reform yapılmalıdır. Devlet elini bu cemaatlerin üzerinden çekmemelidir. Din işleri yüksek kurulu bu cemaatleri takip etmeli ve uyarmalıdır. Milyonlarca insan ve milyarlarca lira yardım, bağış altında toplanan paralar kontrolsüz şekilde cemaatlere bırakılmamalıdır. Dini cemaatlere üye olanlar kamuda üst yönetici olarak görev almamalıdır. Cemaatlerin devlet içinde yapılanmasına dikkat edilmelidir. FETÖ nün ülkemizin başına açtığı dertleri unutmamak lazım. Bilinki Her devirin bir FETÖ sü vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.