Beraber Kilis’in Sorunlarını Konuştular

Beraber Kilis’in Sorunlarını Konuştular

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis il Başkanı Alaaddin Özkar Saadet Partisi Kilis İl Başkanı Şerif Karakurt’u iş yerinde ziyaret ederek Kilis’in sorunlarını konuştular.

Kilis’in zor ve sıkıntılı bir süreç yaşadığı konusunda hem fikir olan iki başkan sorunların ve sıkıntıların çözümünde İktidar Partisinin elini taşın altına sokmadığını ifade ettiler.

Bağımsız Türkiye Partisi Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar yaptığı açıklamada;

” Kilis’in maalesef çözülemeyen sorunları ve sıkıntıları var. Kilis tarihi boyunca mazlumun yanında olmuş zalimin karşısında olmuş bir millettir. Kilisliler hak ettiği hizmeti maalesef AK Parti iktidarı döneminde alamıyorlar. Hala yerinin ne olduğu belli olmayan Hastane muamması, Polateli Şahinbey Organize Sanayi Bölgesinin ne olduğu ile ilgili bir bilginin olmaması ortalık yerde duruyor. Esnafımız perişan kan ağlıyor. Ekonominin Lokomotifi olan İnşaat sektörü bitme aşamasına gelmiş ama iktidar mensuplarını gıkı çıkmıyor. Saadet Partisi Kilis il Başkanı Sayın şerif Karakurt beyler ile bu konular üzerinde hasbihal ettik. İnşallah İktidar mensupları da bizim düşüncelerimiz gibi Milletimiz menfaatine olan düşünceleri düşünürler” dedi.

Yaptığı nazik ziyaretten dolayı teşekkürlerini sunan en yakın zaman içerisinde iade-i ziyarette bulunacağını söyleyen Saadet Partisi (SP) Kilis il Başkanı Şerif Karakurt ise şunları söyledi;

” Bağımsız Türkiye Partisinin kıymetli Başkanı Sayın Alaaddin Özkar kardeşimin yapmış olduğu bu nazik ziyaret bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Artık seçim sathı mahalline girmiş bulunuyoruz. Alaaddin Başkan ile Kilis’e dair tüm konuları tabiri caiz ise masaya yatırdık. Ben de bir esnafım. Esnafın yaşadığı sorunları en başta bilenlerden birisiyim. AKP Hükümeti maalesef sınıfta kalmıştır. Kilis hem Fırat Kalkanı operasyonunda hem de Zeytindalı harekatında önemli bir süreçten geçmiştir. Ama işin kaymağını Gaziantep ve Hatay illerimizi adeta AKP hükümeti taltif etmiştir. Kilis bu süreçte hiç bir şeyden istifade edememiştir. Bunun sorgulanması lazım. Neden AKP Hükümeti Kilis’i göz ardı ediyor? Neden Kilis’e gereken ilgi alaka gösterilmiyor? Bunların sorgulanması lazım diyorum” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.