kilisinsesi.com.tr
BEŞİZLERİ OLAN 7 ÇOCUKLU SURİYELİ AİLEYE YARDIM
10 Ocak 2018
admin

BEŞİZLERİ OLAN 7 ÇOCUKLU SURİYELİ AİLEYE YARDIM

BEŞİZLERİ OLAN 7 ÇOCUKLU SURİYELİ AİLEYE YARDIM Türk Kızılayı ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan beşizleri olan 7 çocuklu Ahmed...

BEŞİZLERİ OLAN 7 ÇOCUKLU SURİYELİ AİLEYE YARDIM

Türk Kızılayı ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan beşizleri olan 7 çocuklu Ahmed ailesine gıda, kıyafet, ayakkabı, battaniye, temizlik ve mutfak malzemesi yardımında bulundu.

Türk Kızılayı, terör örgütü DEAŞ’ın saldırısında mağdur olan ve evlerini terk ederek Türkiye’ye sığınan aileyi ziyaret edip, yardımları ulaştırdı.

Türk Kızılayı Kilis Şubesi Genel Hizmet Yöneticisi Hikmet Erdinç, Beşizleri olan babanın çalışmadığını ve evde birçok eksikler olduğunu anlatan Erdinç, “Bugün de hayırseverlerimizin desteğiyle tespit edilen ihtiyaçları getirdik. Çocuklarımıza, ayakkabı ve kıyafet, ailemize ise mutfak seti battaniye ve hijyen setlerini teslim ettik.” dedi.

Erdinç, aileye desteğin süreceğini aktardı.

Suriyeli baba Cemil el-Ahmed ise “Allah razı olsun Türkiye en zor zamanımızda bizlere kapısını açtı. Bugün de Türk Kızılayı ziyaretimize gelerek yardımda bulundu. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Anne Zehra el-Ahmed de kendilerini yalnız bırakmayan yetkililere teşekkür etti.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Designed By Cemil DOĞAN