BİN 500 KİŞİLİK İŞKUR YAZILIMI BAŞLADI

BİN 500 KİŞİLİK İŞKUR YAZILIMI BAŞLADI

Kilis Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından ilimiz genelinde istihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılması amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 1.500 vatandaşımız istihdam ediliyor.

Program başvuruları 18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında alınacak olup, başvuran vatandaşlarımız arasından Noter Kurası Yöntemi ile katılımcılar belirlenecektir. Kura sonucu belirlenen vatandaşlarımız, 02 Temmuz 2018 itibariyle istihdam edilecek olup kamu kurum ve kuruluşlarında çevre temizliği, erezyon engelleme ve okulların bakım onarım ve temizlik işlerinde görev alacaklardır.

İlgili mevzuat çerçevesinde söz konusu Toplum Yararına Programlara (TYP) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilecektir. Gerçekleştirilen kuralarda aynı haneden birden fazla kişi belirlenmiş olsa dahi yalnızca bir kişi faydalanabilecektir. Bu durumda olan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları açısından başvuru yaptıkları kuruma durumlarını bildirmeleri önem arz etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.