BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ VELİAHT PRENSİ VE PAPA

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ VELİAHT PRENSİ VE PAPA

‘’Birleşik Arap Emirlikleri, Orta Doğu’da Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda bulunan, Umman ve Suudi Arabistan’la komşu olan ve Osmanlıya işgalci diyen bir ülkedir.

’’Sevgili okuyucularım; 6 Şubat 2019 günü TRT 1 de, BAE emirlikleri veliaht prensinin, Katolik lider papa karşısında; birhizmetkâra benzeyen duruşu, beni hem şoke etti hem de utandırdı. Bir kere daha dedim ki, ah Alp arsalan han, ah Yıldırım Beyazıt han, ah Fatih sultan Mehmethan ve de, ah Atatürk. Sizler neymişsiniz? Sizler gerçek devlet adamıymışsınız. İşte bu manzara İslam ülkelerinin neden fakrı zaruret içerisinde olduğunu, neden ABD, İSRAİL VE AVRUPA TARAFINDAN KULLANILDIĞINI, NEDEN EZİLDİKLERİNİ, ortaya koymaktadır.

Suudi Arabistan ve daha birçok Müslüman Arapülkeleri de benzer durumlardadır. Sevgili okuyucularım devlet başkanlığıdâhil, Bütün makamlar soyut kavramlardır. Bu makamlara değer kazandıran, orada oturan zatın vasıflarıdır. Fatih sultan Mehmet han, yabancı sefirleri kabul eder iken en gösterişli kılıcını kuşanırdı, sadrazam sebebini Sorduğunda Şu cevabı vermiştir:’’ Düşmanın ilk bakacağı, kuşandığınız silahınızdır’’ Büyük sultan; Alp arsalan han ise 1071 Malazgirt savaşında ordusuna yaptığı konuşmada, biz kefenimizi giydik, eğer içinizde karısını, kızını, evladını vatanından daha çok seven varsa hemen ayrılsın der ‘âmâ hiçbir kişi ayrılmaz, işte bu millet böyle asildir.

Sultan Abdülhamit han;Musul ve Kerkük kendisinden alınmak istendiğinde şu tarihi cevabı verir. ‘’ Bu topraklar kanla alınmıştır, ancak kanla verilir’’ Düşmanlara bundan daha güzel bir cevap verilebilir mi?

Cumhuriyetimizin kurucusu KEMAL ATATÜRK ise, Dolmabahçe sarayında yabancı misafirleri ağırlar iken, sofraya servis yapan askerinayağı takılır, elindeki tepsideki yemekler sağa sola saçılır. Asker çok korkmuş ve utanmıştır. Yabancı misafirlerde şaşırırlar. Bu manzara karşısında Atatürk tebessüm ederek şu tarihi cümleyi söyler. ‘’Sayın misafirler; Ben bu millete her şeyiöğrettim, Âmâ hizmetkârlığı bir türlü öğretemedimi’’ 100 yıldan beri Osmanlıyı yıkmak isteyen batılılar en son amaçlarına ulaşır ve sultan Abdülhamit hanın tahttan indirilmesi için karar çıkartırlar ve bu kararı sultana tebliğ etmek için bir heyet gönderilir. Bu heyette kimler vardı bakalım.

Ermeni aram efendi

Arnavut esat toptan paşa

Yahudi Emanuel karasu

Eski bahriye nazırı Arif Hikmet paşa, Bu heyeti karşısında gören sultan Abdülhamit han heyetteki Arif Hikmet paşaya şu soruyu sorar.

Diğer heyet üyelerini anladımda, senin bu heyette ne işin var?

Sevgili okuyucularım bu coğrafyayı emperyalist devletler hiçbir zaman boş bırakmamışlardır. Tarih boyunca her türlü kirli oyunu tezgâhlamışlardır. İngilizler; Kurtuluş savaşından sonra, Mustafa KEMAL paşayı örnek alan ve Atatürk’ün resmini ceplerinde taşıyan, sömürge ülkelerdeki gençlik hareketlerini önlemek için bir İngiliz yüzbaşıya Atatürk aleyhinde iftiralarla dolu bir kitap yazdırırlar, tarihibilmeyenlerde bunları okur ezberlemeye çalışırlar. Yazık…

İşte tam burada Atatürk’ün şu tarihi cümlesinden bahsetmeden geçilemez. ‘’ Bu coğrafyayı yöneten insanın ufku görmesi yetmez, ufkunda ötesini görecek’’ İşte bu söylemler ve olaylar gerçek devlet adamlarının özelliklerini gösterir. Bu zatlar aleyhinde konuşanlar, bir kere daha ellerini vicdanlarına koymalıdırlar. Takdir her zaman siz saygıdeğer okuyucularımındır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.