BİZ BÖYLE VALİ GÖRMEDİK

BİZ BÖYLE VALİ GÖRMEDİK

BİZ BÖYLE VALİ GÖRMEDİK

Valimiz Mehmet Tekinarslan, çalışmalarına ve kurum denetimlerine hızla başladı.

Geçtiğimiz cuma günü ilimize gelerek görevine başlayan Yeni Valimiz Mehmet Tekinarslan, hiç vakit kaybetmeden çalışmalarına ve kurum denetimlerine başladı.

Cuma günü ilimize gelerek göreve başlayan Valimiz Mehmet Tekinarslan, Cumartesi ve Pazar günü tatil yapmayarak kurumları denetledi ve kurum müdürlerinden brifing aldı.

Cumartesi günü Kilis İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğünü, Pazar günüde Kilis Halk Kütüphanesini ziyaret etmiş ve kurum müdürlerinden brifing almıştı. Denetimlerine devam eden valimiz Tekinarslan dünde İl Özel İdareyi ziyaret ederek Genel Sekreterden brifing aldı.

VALİLER MAKAMDA OTURURDU

İlimize gelerek görev yapan daha önceki saygıdeğer valilerimiz göreve başladıkları zaman makamlarında oturur ve hayırlı olsun tebriklerini kabul ederlerdi. Bu kabuller yaklaşık bir yıl sürerdi. Bir yıl sonra valilerimiz iade ziyaretlerine başlarlardı. Yaklaşık bir yılda iade ziyaretleri sürer ve vali bey 2 yılını doldurmuş olurdu. 2 yıl sonunda ilimizden tayin edilir ve başka ile veya merkeze alınırdı. Bizlerde” iyi adamdı, Allah selamet versin” diye arkasından iyi temennilerde bulunurduk. Hiçbir zaman “iyi validi tamamda ilimize ne yaptı” diye sormazdık. Bunun için il olduk olalı bazı sorunlarımız hala devam ediyor. Hala bazı kurumlarımızın idare binası yok, idareten bazı yerlerde hizmet vermeye çalışıyorlar. Hala kirada olan kurumumuz bulunuyor olması gerçekten yürekler acısı bir durum.

3 TEKLİFİ GETİR İHALEYİ GÖTÜR

Yeni valimizin cumartesi ve pazar günü olmak üzere makamında oturup gelenleri bekeleme den çalışmaya başlaması gerçekten bizleri heyecanlandırdı. Umutlandık… İnşallah bu şekilde devam eder ve memleketimizin en büyük sorunu olan “3 teklifi getir ihaleyi götür” sistemini de bitirir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.