BİZ SİYASETİ TİÇARET İÇİN DEĞİL İBADET OLARAK YAPIYORUZ

BİZ SİYASETİ TİÇARET İÇİN DEĞİL İBADET OLARAK YAPIYORUZ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Millî Görüş’ün kimseyi ötekileştirme-mek, dışlamamak ve herkesi kucaklamak olduğunu, Millî Görüş siyasetinin ise siyaseti ticaret olarak yapmak değil, siyaseti ibadet olarak yapmak demek olduğunu söyledi.
‘Anadolu Buluşmaları’ kapsamında Selçuklu ilçesi Sızma Mahallesinde düzenlenen programda coşkulu bir kalabalığa hitap etti.

Millî Görüş 50 Sene Önce Ne Dediyse Bugün de Aynı Şeyi Söylüyor
Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Millî Görüş’ün yaptığı efsane hizmetlerde Millî Görüş’ün kalesi Konya’nın önemine değinerek şöyle konuştu: “Bundan 52 yıl sene evvel 1969 yılında Erbakan Hocamızın Konya´dan bağımsız milletvekili adayı olmasıyla burada meşale yakıldı ve burası baba ocağımızın merkezi olarak bu unvana hak kazandı. Baba ocağımız dediğimiz, Millî Görüş; önce maneviyat demektir, önce millet demektir, bedel ödemek pahasına da olsa hakkın yanında saf tutmak demektir. Millet için ülke için İslam Alemi için bedel ödemeyi fedakârlık yapmayı gözünü kırpmadan göze almak demektir. Millî Görüş kimseyi ötekileştirmemek, kimseyi dışlamamak ve herkesi kucaklamak demektir. Millî Görüş siyaseti ticaret olarak yapmak değil, siyaseti ibadet olarak yapmak demektir. Millî Görüş demek, 1969 yılında burada Konya ilk çıktığı gün ne dediyse, 50 sene sonra aynı şeyleri söylemek açılarından istikametinden bir derece ödün vermemek demektir. Başta Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar olmak üzere sokaktaki vatandaş Erbakan Hocamıza dua ediyor, neden? 1974´te Kıbrıs harekatının emrini verdi. Burada akan kadın ve çocuk kanı durmuş oldu. O günden bugüne 47 senedir burada bir tane Kıbrıs Türkü´nün burnu dahi kanamı-yor. Millî Görüş birinci 40 yılda gelip bir senede 70 milyar dolarlık kaynak oluşturup faiz rantiyecilerinin hortu-munu kesti şimdi de Yeniden Refah Partisi ile beraber ikinci 40 yılda gelip haksız kazanç hortumlarını kesecek 150 milyarlık dolarlık kaynak oluştu-racak ve paylaşımda adaleti tesis edecek.” Haber: Mehmet Reyhanlı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.