HER HAFTA BİZİM EVDE DÜĞÜN VAR

HER HAFTA BİZİM EVDE DÜĞÜN VAR

 

HER HAFTA BİZİM EVDE DÜĞÜN VAR

BU HAFTA MEHMET YAKAR GELDİ

Bilindiği gibi şehir içerisinde Düğün Salonu açmanın belli kuralları vardır. 1. Kural; sesten komşuların rahatsız olmamasıdır. Benim bildiğim kadarıyla Ayşecik Çay bahçesinde düğün, Nişan gibi törenler komşular rahatsız oluyor diye yasaklandı.

Gazetemizi takip edenler bilirler. Otelin yapımında bizler gazete olarak şehrimize yatırım yaptıkları için otel sahiplerine teşekkür etmiştik. İlimiz dışında yaşayan zenginlerimizin örnek almalarını ve birer yatırımında kendilerinin yapmasını istemiştik. Yinede tekrar teşekkür ediyoruz.

Üst tarafta gördüğünüz fotoğraf bizim evin balkonundan çekildi. Aradaki mesafe 250- 300 metre var. Tabi otelin etrafında evler ve bu evlerde insanlar yaşıyor. Şehrin göbeğine kurulan otelimizin teras katında her hafta ortalama 3-4 düğün veya nişan oluyor.

BİZDEN BAŞKA RAHATSIZ OLAN YOK MU

Abartmıyorum; Bizim evde klima yok; doğal klima ile serinlemeye çalıştığımız için pencereleri mecburen açık tutuyoruz. Otelde düğün veya nişan olduğu gece ses o kadar yüksek geliyor ki sanki düğün bizim evde oluyor. Hatta bu hafta ilimizin sevilen sanatçılarından Mehmet Yakar oteldeki düğüne gelerek türküler söyledi. “Ha, otele gelmiş ha, bizim eve” ses yönünden bir fark yok sadece Mehmet yakar`ı görmedik ama tüm şarkılarını dinledik.  Bizden başka rahatsız olan yok herhalde diye düşünüyordum. Çünkü bizim ev uzakta ve yakınında çok ev vardı. Demek ki biz hassas davranıyoruz diye düşünerek bu konuyu dile getirmedik. Ufak bir araştırma yaptığımızda çevrede herkesin rahatsız olduğunu öğrendik ve bu yazıyı kaleme alma ihtiyacı hissettik. Artık Yeter diyoruz…

Buradan Kilis Belediyesi yetkililerine soruyoruz. Otelin Düğün Salonu Ruhsatı var mı? Varsa bu ruhsat nasıl verildi ?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.