Bizim De Bu Şehir İçin Söyleyeceklerimiz Var

Bizim De Bu Şehir İçin Söyleyeceklerimiz Var

Demokrat Parti (DP) Kilis Merkez ilçe Başkanı İbrahim Öziş yaptığı açıklama ile Belediye Başkanı Av. Hasan Kara’ya sitemlerini dile getirdi.

Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara’nın yatığı açıklamalara atfen cevap niteliğinde bir takım önerilerde bulunduklarını ancak hiç birinin dikkate alınmadığını söyledi.

Demokrat Parti Kilis Merkez ilçe Başkanı İbrahim Öziş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara yaptığı bir konuşmada, program nedeniyle teşekkür ederek, “Kilis ile ilgili problem ney diye sorarsınız, her şey problem.

Tek kelimeyle sıkıntı ne diye sorarsınız, her şey sıkıntı. Nereden bakarsanız bakın, kapı problem, Suriye problem, içimiz problem, dışımız problem, inşaatların durması problem, psikolojik problem. Peki, biz problemlerle oturup ağlayacak mıyız, gözyaşı mı dökeceğiz? Yoksa bu problemleri nasıl aşacağımızın hesabını mı yapacağız? Veya gökten bir el gelip bizim buradaki ekonomiyi uçuracak mı? Yoksa oturup hep birlikte biz bu sarmaldan nasıl kurtuluruz, nasıl ayağa kalkarız hesabını mı yapacağız. Bütün problem burada düğümleniyor. Benim buradaki arkadaşlara istirhamım şudur. Sosyal medyadan yazma yerine her şeyi açık açık konuşmaları, her şeyi açık açık anlamları ve çözüm önerilerini de söylemelerini istiyorum. Genel merkezimizle görüştük, bakanlarımızla görüştük. Kilis olayını özel bir paket olarak ele alınması gerekiyor. Yani tüm şehirler değil de, çünkü Kilis’in yaşadığı, geriye dönüp baktığımız zaman hiçbir şehrin yaşadığıyla örtüşmüyor” diye konuştu.

Bende buradan Demokrat Parti Merkez ilçe Başkanı ve Siyasiler ve STK başkanları adına Sayın Kilis Belediye Başkanı Hasan Bey`e sesleniyorum hangi konuda bizimle istişare etmek istediniz de biz gelmedik. Hangi konu üzerinde önerilerimizi dikkate aldınız da biz feryat mı ettik.

En iyi biz biliriz zihniyeti ile yola devem ediyorsunuz. Temizlik işçisinin mesaisini söyledik işine gelen çalışsın dediniz. Karşı dağ deveciler çengel yolları alt yapısını yapalım diye söyledik ben imara açmadım ki dediniz. Kan merkezi yanı yollar park olmaz dedik ben yaparım dediniz. Kilis de su yok dedik idare etseydiniz dediniz. Kilise yatırımcı fabrika açmak istiyor yer dedik boş yerimiz yok başka şehire dediniz. Kilis`e bağlı mahalle olmuş arazi yolları bozuk dedik oradan yer almasaydınız dediniz. Kilis koca il Üniversite göz bebeği o bölge temiz olmalı dedik yanında kanal sinek yılan çıyan yuvası 10 kez söyledik kulak ardı ettiniz. Otogar kenarına adam barakadan lokanta yapmış görüntü kirleniyor dedik adam zarar ediyor ne yapsın dediniz. Suriyeliler ticarete haksız rekabet ile giriyorlar dedik ne yapıyım açmı kalsın açıkmı kalsın dediniz.

Sayılacak o kadar olay var ki hangisini dile getirelim Sayın başkanım bu il de siyasi parti başkanları olsun STK başkanları olsun Kilis için her konuda sizinle fikir alış verişine hayır demezler tabi lütuf buyurur da fikir almak istersen hazırdırlar.

Üniversitede yapılan toplantıya neden davet edilmediler. Mesele Kilis ise şehirlerin ekonomik beklentileri forumu belki bizimde Kilis için diyeceklerimiz vardı” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Demokrat Parti KİLİS

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.