Borçların Ertelenmesi Değil, Silinmesi İçin Dilekçe Verdiler

Borçların Ertelenmesi Değil, Silinmesi İçin Dilekçe Verdiler

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, MHP Kilis Milletvekilleri Adayları Kilis Ticaret ve Sanayi Odasına dilekçe vererek borçların ertelenmesi değil silinmesini istediler.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, MHP Kilis Milletvekilleri Adayları Hasan Mısırlığil ve Abdullah Alpdağ, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası’nda  bir basın toplantısı yaparak ilimize yapılan füze saldırıları dolayısıyla mücbir sebep ilan edilip ertelenen SSK, BAĞKUR ve Vergi borçlarının silinmesi için dilekçe verdiler.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, “borçların silinmesini isteyen esnaflarımız kendileri de odamıza birer dilekçe versinler. Bu dilekçeleri toplu halde Ankara`ya götürüp Bakanlığa teslim edeceğiz” dedi.

MHP Kilis Milletvekilleri Adayları Hasan Mısırlığil ve Abdullah Alpdağ, Mücbir sebepten dolayı birikmiş olan esnaflarımızın toplam borcu 1 milyon dolar civarındadır. AKP`liler tarafından başka illerden getirilerek ilimize kaydettirilen bazı borçlu şirketlerin borçlarından dolayı ilimizin borcu kayıtlarda fazla görünmektedir. Mücbir sebep dolayısıyla fırsattan istifade etmek için ilimize gelen ve hiçbir faaliyette bulunmayan bu şirketler tespit edilmelidir. Bu şirketler tespit edilmediği için ilimizin borcunun silinmesi Ankara`da reddedilmiştir. Bu şirketleri tespit edip esnafımızın borçlarını mutlaka sildireceğiz” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.