Borçların Taksidi  60 Ay Olmalıdır

Borçların Taksidi 60 Ay Olmalıdır

KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı; Borçların Taksidi  60 Ay Olmalıdır

Başkan Celkanlı; bir üyemizin bile borç nedeniyle batmasıni veya işini terk etmesini istemiyoruz. Borçların vadesini mutlaka 60 aya çıkartmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

 Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi.

KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, KİTSO Genel Sekreteri Mehmet Murat Sakar ile yönetim kurulu üyeleri basın mensuplarıyla Sögütlüdere Göl Restorantta bir araya geldi. KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, göreve gelmeden önce vaat ettiği 23 projeden 13’nü hayata geçirdiklerini ifade ederek, “KİTSO Haber adı altında 6 aylık bültenlerde şeklinde bastırarak üyelerimize ulaştırdık. 23 projeden 13’ünü gerçekleştirdik. Geriye kalan 10 projeyi de hayata geçirmek için çalışacağız.. Projelerimizden biri olan gezici tır projesi inşallah 2020’nin bahar ayında faaliyete geçirerek Kilis’in yöresel ürünlerini Türkiye’nin 80 iline göndererek tanıtacağız”

Mücbir sebep nedeniyle borçların 60 aya uzatılması için çalışıyoruz

KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, Kilis’e atılan rokteler nedeniyle mucbir sebep ilan edildiğini, verilen sürenin sona erdiğini ifade ederek, “ Vergi borçları ile ilgili esnaflarımız zor durumda. Borçların 24 ay takside bölünmesi esnafımız için daha zor şatları beraberinde geçirecektir. Bunun 60 aya yani 5 yıla yayılması için aralıksız çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çünkü esnafımızın vergi ve sigorta borçları 60 aya bölünürse daha kolay ödeyeceklerdir. Bu konuda siyasilerimiz ile de devamlı temas halindeyiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.