Borcu Morcu Boşverin Gelin İtikafa Hamidiye Camiinde Girin

Borcu Morcu Boşverin Gelin İtikafa Hamidiye Camiinde Girin

Türkiye ve Dünya genelinde itikâf sünneti konusunda farkındalık oluşturmaya çalışan ‘Genç İtikâf Gönüllüleri’, ‘Sen değişirsen, dünya değişir’ sloganı ile inananları bu ramazanda da itikafa girmeye davet ediyor.

Kelime anlamı itibari ile “bir şeye devam etmek, insanın kendisini bir yerde alıkoyması, bir yere kapanıp ibadetle meşgul olması anlamına” gelen itikâfta amaç, kişinin dünyayla ilişkileri asgarî düzeye indirmesi; kendisiyle baş başa kalması, daha fazla ibadet yaparak, dua ederek günahlarının bağışlanmasını umması ve Allah’a daha çok yaklaşmasıdır.

Genç İtikâf Grubu, gündelik yaşamın yoğun temposunda kendini kaybetmiş, stres yüklü insanların itikâf programları ile kendine zaman ayırıp, bu yüklerden kurtularak; huzur içinde ibadet etme imkânı bulabildiklerini belirterek, programlara katılmalarını istedi.

Zinde Gençlik gönüllülerince oluşturulan Genç İtikâf Grubu, itikâf çalışmalarının 4 Hazirandan itibaren başladığını ve 14 Haziran’a kadar süreceğini duyurdu. Açıklamada konu hakkında daha fazla bilgi almak ve itikaf programlarının düzenlendiği camileri öğrenmek isteyenlerin grubun bilgilendirme sitesi olan itikaf.org’dan bu bilgilere ulaşabileceği belirtildi.

Genç İtikâf Grubu Hakkında

Genç İtikaf Gönüllüleri sosyal medyada organize olan ve farkındalık kampanyaları yapan bir topluluk. Sosyal Medyada bu yıl 7’cisi yapılan farkındalık kampanyası ile özellikle gençlerin itikâfı tanımalarını, sevmeleri ve bu sünneti yaşamalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Yurt genelinde 9 bin 364 cami itikafa girmek isteyenler için hazırlandı. Ankara’da 251 camide, İstanbul’da ise 36 ilçede 225 camide itikafa girilebilecek. İlimizde Hamidiye camiinde itikafa girilecektir.

İtikâf ibadetiyle ilgili bilgiler ve itikâfa girilebilecek camilerin listesi http://itikaf.org/adresinde yer almakta.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.