ÇATKAPI BAŞKANI BEKLİYORUZ

ÇATKAPI BAŞKANI BEKLİYORUZ

ÇATKAPI BAŞKANI BEKLİYORUZ

Kilis Belediyesi tarafından sabah pazarının yıkılarak yerine iş merkezi yapılmasına esnaflardan tepki geldi. Esnaflar Belediye Başkanımız gazeteler ve sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla çat kapı dolaşıyor. Bizlerde bir gün çat kapı Belediye Başkanını sabah pazarına bekliyoruz.

Kilis Belediyesi tarafından sabah pazarının nedensiz yıkılarak altının otopark üstününde iş merkezi yapılacağı dedikoduları halk arasında konuşuluyor.

Kunuyla ilgili toplanarak gazetemize açıklama yapan SABAH PAZARI ESNAFLARI; Sabah Pazarının son durumu ile ilgili Bizlere bir bildiri veya tebligat hala yapılmadı. Sabah Pazarı yıkılarak yerine ne yapılacak hala bilmiyoruz. Yetkililer bizlere bir açıklama yapmıyorlar. Sabah Pazarı Kilis’in bir simgesidir. Kapatılması yerine düzenleme yapılmalı ve pazar kültürü yaşatılmalıdır. Sabah Pazarı esnafı olarak burasının ihalesinin yapıldığını biliyoruz. Bizleri ne Belediye nede İhaleyi alan firma muhatap alıyor. Elbette seçim zamanı gelip bizlerden oy istemesini biliyorlar. Neden şimdi bizlerin ekmeğiyle oynamak istiyorlar buna bir anlam verebilmiş değiliz. Burada toplam 18 esnaf ekmeğini çıkarmaya çalışıyor. Esnaflar; madem yıkılacaktı, neden yapıldı ozaman. Bizler pazar esnafları olarak buranın yıkılmasını istemiyoruz aksine dahada güzelleştirilmesini istiyoruz. Belediye Başkanımız çatkapı heryere gidiyor neden bizim yanımıza gelmiyor sorunlarımızı dinlemiyor acaba” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.