Cemal Aydın, Çerçeveye Sığmayan Adam RogerGaraudy’i Anlattı

Cemal Aydın, Çerçeveye Sığmayan Adam RogerGaraudy’i Anlattı

Cemal Aydın, Çerçeveye Sığmayan Adam RogerGaraudy’i Anlattı

 Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda Garaudy’nin Türkçedeki Mütercimi Cemal Aydın ile dolu dolu bir söyleşi gerçekleştirildi.

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları Müdürü Cemal Aydın, 21. yüzyılın en önemli entelektüellerinden RogerGaraudy’nin hayatı, düşünce serüveni, hakikati anlama ve anlatma biçimi, Batı’nın O’nu, düşüncesini ve İslam’ı nasıl algılayıp dünyaya manipüle edip aktardığını çarpıcı örneklerle anlattı.

Söyleşide Batı’nın O’na suskunluk suikasti yaptığının altını çizen Aydın, Batı’nın özellikle Amerika’nın bir market devlet olduğunu, her şeyi kapitalizm üzerine bina etiğini ve bunun da ömrünün çok sürmeyeceğini ifade etti.

Çeviri konusuna da değinen Aydın, ”Ben Arap şirinden anlamayan, hiç Arap edebiyatı ile ilgilenmeyen bir insanın Kur’an çevirisi ya da meali yapmasını hayretle karşılıyorum” dedi.

Program sonunda Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar, Cemal Aydın’a böyle bir söyleşi yaptığı için üniversite adına teşekkürlerini ifade ederek hediyelerini takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.